Spotkanie z kulturą – ”Viva Carnival!”

Cóż za bal? Jaka maskarada! Kto nie idzie, tego zazdrość zjada!
Kto dziś nie tańcuje, ten całą noc żałuje!
W czasie styczniowego Spotkania z kulturą uczniowie mogli za sprawą profesjonalnych tancerzy uczestniczyć w karnawale dawnym i współczesnym. Porównywali wzniosłe i eleganckie tańce dworskie (walc, tango, fokstrot) oraz szalone i energiczne tańce latynoamerykańskie (samba, cha cha, rumba). Po prostu nogi same rwały się do tańca…

DSC_0185 DSC_0186 DSC_0192 DSC_0193

DSC_0199 DSC_0203 DSC_0207

Mobilne Planetarium

Wśród wielu wydarzeń w naszej szkole, znalazło się miejsce na Mobilne Planetarium. 4 grudnia wszyscy uczniowie młodsi i starsi mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii. Aby łatwiej zrozumieć zjawiska związane m.in. z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmianami położenia planet i faz Księżyca, zaćmienia Słońca uczniowie uczestniczyli wzięli udział w lekcji w mobilnym planetarium.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC