Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Konkurs na wykonanie kartki świątecznej dla dzieci w wieku przedszkolnym z Przedszkola Gminnego w Lubstowie oraz oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu zorganizowały: pani Patrycja Krzyżak oraz pani Anna Wesołowska. Konkurs był wspaniałą okazją do kultywowania tradycji świąt Bożego Narodzenia wśród najmłodszych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Jasełka 2017

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt 21 grudnia w naszej szkole uczniowie zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Przybyli zaproszeni goście, rodzice, emerytowani nauczyciele. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii młodzi artyści przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Reżyserem przedstawienia jasełkowego była pani Beata Dziurska.

Wspólne kolędowanie

Lubimy śpiewać, a czas Bożego Narodzenia to doskonała okazja aby wznieść razem głosy we wspólnym kolędowaniu. Dzięki technicznym możliwością naszej szkoły w postaci przenośnego monitora oraz talentom naszych uczniów, na szkolnym korytarzy rozbrzmiały piękne kolędy i pastorałki.

Wycieczka do fabryki bombek

12 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić fabrykę bombek w Gnieźnie. Ponad 60 uczestników wycieczki mogło poznać tajemnice powstawania bombek. Wyjazd ten okazał się doskonałą lekcją nauki ozdabiania bombek podczas warsztatów w fabryce. Była to niezapomniana przygoda na pamiątkę której każdy z uczestników otrzymał bombkę z wybranym wcześniej napisem. Organizatorem tej wycieczki była pani Teresa Czerniejewska.

Czapka Mikołaja

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Samorząd Uczniowi zapewnił uczniom, którzy tego dnia mieli na swej głowie czerwoną czapkę zwolnienie z odpytywania na lekcji. Do Oddziału przedszkolnego osobiście przybył Mikołaj, który dla każdego przedszkolaka przyniósł prezent. Natomiast na szkolnym korytarzu nie zabrakło dobrej zabawy.

Przedszkolaki w wiosce świętego Mikołaja

5 grudnia 2017r. klasa „0” z wychowawczynią panią Anitą Maciejewską była na wycieczce w skansenie w Biczu. Dzieci zwiedzały „Wioskę świętego Mikołaja”. Oglądały jego chatę i renifery. Dużo radości dostarczyło dzieciom wypiekanie pierników, które potem wspólnie skonsumowały. Ogromnym przeżyciem było dla dzieci pisanie listów do Świętego Mikołaja i wysyłanie ich na Mikołajowej poczcie. Szczęśliwe i pełne wrażeń wracały do domu z myślą o tym, żeby jeszcze tam wrócić.

WIŚNIK CUP 2017

1 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły dopingowali sportowców na meczu Turnieju Koszykówki na Wózkach WIŚNIK CUP 2017 w Koninie. KKS Mustang wygrał ten mecz z przeciwnikiem KS PACTUM Scyzory Kielce. Nasze dziewczyny zaprezentowały się doskonale w tańcu, a chłopcy z transparentami byli niezastąpieni w okrzykach mobilizujących zawodników do gry. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem dopingowali drużynę KKS Mustang. Wyjazd na mecz zorganizowała pani Alicja Szymańska, której towarzyszyły pani Beata Dziurska i Magdalena Ksionszczak. Dziękujemy również mamom, które tego dnia były razem z nami pani J. Sztubie,…