Gminne obchody 100 – lecia Niepodległości Polski

10 listopada 2018r. poczet sztandarowy i nauczyciele reprezentowali naszą szkołę podczas gminnych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele parafialnym św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza. Następnie odbył się uroczysty przemarsz na plac przed Urzędem Miasta i Gminy w Ślesinie przy udziale Kompanii Honorowej 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową z wyrytym popiersiem Józefa Piłsudskiego.

Wieczór dla Niepodległej „Pisk Białego Orła”

8 listopada została wystawiona inscenizacja z okazji – listopadowego Święta Niepodległości pt. „ Pisk Białego Orła” wg scenariusza Adama Szafrańca. Fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę – wymarsz OJCA i jednego z SYNÓW na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu POETĘ, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się BIAŁY ORZEŁ, którego głos – pisk, słyszalny w duszy…

Śpiewamy hymn dla Niepodległej

9 listopada 2018r. społeczność naszej szkoły dołączyła się do akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11:11 w murach szkoły rozbrzmiewał „Mazurek Dąbrowskiego”. Z dumą wszyscy zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Uczniowie klas młodszych na tą okazję przygotowali 100 serc w biało – czerwonym kolorze na mapie Polski.

Konkurs „Szkolna Szekla” w Koninie

7 października zespół wokalny „Zielono Mi” reprezentował naszą szkołę podczas przesłuchań do II powiatowego Konkursu Piosenki Żeglarskiej „Szkolna Szekla” pod kierunkiem pani Magdaleny Ksionszczak. Przesłuchania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie, która była organizatorem tego konkursu. W sympatycznej typowo żeglarskiej atmosferze, śpiewaliśmy i dobrze się bawiliśmy. Opiekunem wyjazdu był pan Rafał Sztuba. W kategorii – zespół otrzymaliśmy nagrodę. Dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia na kolejnej „Szkolnej szekli” w SP nr 15 w Koninie.