Wycieczka szkolna Gdańsk – Sopot – Szymbark

W dniach 1-2 czerwca 2015r. uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w wycieczce szkolnej do Gdańska – Sopotu i Szymbarku. 33 uczniów bardzo wcześnie rano wyruszyło spod szkoły, by całe dwa dni spędzić poza domem i szkołą. Po przybyciu na miejsce około godziny 12 rozpoczęło się zwiedzanie według wcześniej ustalonego harmonogramu. Pani przewodnik opowiadała bardzo ciekawie i interesująco. Wszyscy byliśmy zachwyceni miejscami, które zwiedzaliśmy ale największe zainteresowanie wzbudziło miejsce pamięci- Westerplatte. Po całodziennym zwiedzaniu udaliśmy się do miejsca zakwaterowania w Stegnie – spokojnej, pięknej okolicy, gdzie można naprawdę wypocząć. Wieczorem po kolacji udaliśmy się na wieczorny „romantyczny” spacer nad morze. Mieliśmy również ognisko i zaproszenie na dyskotekę, którą zorganizowali gimnazjaliści z innej szkoły wypoczywający również w tym miejscu. Późno a nawet bardzo późno zasnęliśmy w swoich pokojach pełni wrażeń i emocji. Następnego dnia rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie od pięknego Sopotu (molo, Grand Hotel, Krzywy Dom). Następnie przyjechaliśmy do skansenu w Szymbarku. Miejscowość ta znajduje się w jednym z najładniejszych turystycznych miejsc. Zwiedziliśmy tam Dom Sybiraka, zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, Dwór Stalina, obejrzeliśmy największy fortepian świata. Zdziwienie nasze osiągnęło jednak maksimum gdy weszliśmy do ” domu stojącego na głowie”. Naprawdę było co oglądać i podziwiać. Byliśmy wszyscy zafascynowani tym co pani przewodnik nam opowiadała. Wsiadając około godziny 16 do autokaru i udając się w drogę powrotną do domu byliśmy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi. Pogoda była piękna, humory wyśmienite i tylko wszyscy mówiliśmy to samo: szkoda, że ta wycieczka już się kończy, że to już koniec. Ale tak to już jest, że znów trzeba czekać cały rok na kolejną. Wycieczka była bardzo udana pod względem organizacyjnym, było bezpiecznie a humor dopisywał wszystkim. Nad bezpieczeństwem wszystkich dzieci czuwały panie nauczycielki: p. Joanna Biegasiewicz, p. Alicja Szymańska i p. Marta Dąbek.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES