Śniadaniowa rewelacja, czyli „Śniadanie daje moc”

sniadanie
Właśnie pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu dnia 8 listopada 2013r. uczniowie wszystkich klas a nawet „zerówki” przygotowywali zdrowe śniadanie, które daje moc. To była naprawdę „śniadaniowa rewelacja”, ponieważ uczniowie rywalizowali ze sobą o przygotowanie „witaminowo – bombowej kanapki” ale nie tylko. Wcześniej zapoznały się z zasadami zdrowego żywienia, higieną przygotowania posiłków. Uczniowie przynieśli tylko zdrowe produkty, było kolorowo i naprawdę bardzo zdrowo. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Po przygotowaniu śniadania uczniowie przystąpili do degustacji ale przede wszystkim do wspólnego śniadania. Każda klasa została nagrodzona dyplomem, a klasy: II, III i VI otrzymały nagrody książkowe za kolorowe kanapki i dekorację stołu. To był naprawdę wspaniały dzień, śniadanie dało moc i energię nie tylko na jeden dzień, od tej pory wiemy już jak zdrowo się odżywiać. Koordynatorem akcji była Magdalena Ksionszczak nauczycielka przyrody.

IFIFIFIFIFIF