„Niepodległość- trudne słowo”

W czwartek 12 listopada 2015 r. uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem nauczyciela historii wierszem i piosenką przypomnieli wydarzenia z 1918 roku. To bardzo ważne święto dla nas Polaków. Święto odzyskania przez Polskę po 123-latach niepodległości. Wiersze patriotyczne i pieśni „Niepodległość – trudne słowo”, „Rota”, „Boże, coś Polskę” i „Legiony” wykonane przez uczniów wprawiły nas w nastrój powagi, zadumy a jednocześnie wielkiej radości z odzyskanej wolności.
Uczniowie w galowych strojach ozdobionych pięknymi biało- czerwonymi kotylionami, wykonanymi przez p. Patrycję Wapniarską wraz z córką Kingą prezentowały się bardzo wyjątkowo. Barwy biel i czerwień były przewodnim kolorem tej pięknej uroczystości.
Na zakończenie części artystycznej nauczycielka historii p. Alicja Szymańska przybliżyła najmłodszym uczniom naszej szkoły symbole narodowe w filmie pt. „Polak mały” i „Jestem Polakiem”.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES