Dzień ze Świętymi

30. 10. 2015 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „Dzień ze Świętymi”. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły przebrani w stroje swoich ulubionych świętych. Wśród nich dostrzec można było św. Marię, św. Piotra, św. Józefa, św. Mikołaja, licznych aniołów i wiele, wiele innych postaci…

Dzień ze Świętymi, nazywany też „Holy Win”, czyli triumf świętości, organizowany jest w całej Polsce przez środowiska katolickie od kilku lat. Mają być alternatywą dla coraz popularniejszego Halloween, podczas którego dzieci w przebraniach – często potworów i diabłów – pukają do drzwi i proszą o cukierki. Jeśli prośby się nie spełni, domowników może czekać niegroźny psikus. Zwyczaj ten przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Podsumowaniem dnia ze Świętymi było wspólne wykonanie piosenki „Święty uśmiechnięty” oraz wyłonienie zwycięzców, którzy przygotowali najlepszy strój i prezentację swojego świętego.

Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce: Marek Jagielski,
2 miejsce: Martyna Sztuba, Nikola Goińska,
3 miejsce: Franciszek Woźniak,
Wyróżnienie: Adrian Ciesielski, Maja Tomaszewska, Bartosz Bocian, Marcel Szabelski, Małgorzata Łopacińska, Jagoda Kołakowska.

Wspólne świętowanie było okazją do przybliżenia sylwetek świętych oraz podkreślenia radosnego charakteru Uroczystości Wszystkich Świętych. Jest to propagowanie Święta Świętych – Balu Świętych.

_DSC7823 _DSC7830 _DSC7833 _DSC7835
_DSC7839 _DSC7852 _DSC7859 _DSC7863