„Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”

„Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów” słowa tego cytatu towarzyszyły uczestnikom wieczoru z piosenką, który odbył się po raz czwarty w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu, 27 listopada 2013r.

Wieczór ten był okazją do wspólnego spotkania się społeczności szkolnej i rodziców. Nie zabrakło także zaproszonych gości a wśród nich: zastępcy Burmistrza Gminy i Miasta Ślesin pana Sławomira Królaka, Sołtysa wsi Ostrowąż pana Wojciecha Chmielewskiego, oraz chóru parafialnego. Wspólne śpiewanie poprzedził „Pojedynek na głosy”. Tym razem każda z klas przygotowała polski repertuar z lat 60 – tych i 70 – tych. Zmagania klas oceniło jury powołane z zaproszonych gości.

Spośród siedmiu klas przyznano I nagrodę w kategorii klas 0 – III dla klasy drugiej za wykonanie piosenki z repertuaru zespołu „Czerwone Gitary” – „Pluszowe niedźwiadki” w kategorii IV – VI dla klasy VI za utwor „Chodź pomaluj mój świat”. Przyznano również wyróżnienie dla klasy IV za „Takie ładne oczy”. Wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie. Po występach był czas na słodki poczęstunek.

W dalszej części wieczoru pani dyrektor Elżbieta Jarka zaprosiła wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie akordeonu i gitary, w wykonaniu pana Stanisława Gołdyna i pana Adama Gisztra. Wieczór ten był doskonałą okazją do wspomnień z lat 60 – tych i 70 – tych oraz integracji pokoleń. Uroczystość przebiegała w serdecznej i życzliwej atmosferze. Koordynatorem całego spotkania była pani Magdalena Ksionszczak nauczyciel muzyki.