Święto Matematyki

Dnia 7 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu świętowano bardzo uroczyście „Królową nauk- Matematykę”.
Święto matematyki – to okazja do wspólnego spotkania najlepszych matematyków ze wszystkich szkół z naszej gminy Ślesin. Punktualnie o 10:00 w naszej szkole rozpoczęło się huczne świętowanie. Najpierw były wiersze i piosenki, a nawet taniec w rytm „prostej i półprostej” w wykonaniu uczniów z kl. VI.
Następnie drużyny z każdej szkoły kl. I-III i IV-VI spotkały się w dwóch salach gdzie przeprowadzono zadania konkursowe ukryte w przysłowiach polskich. Każda szkoła reprezentowana przez trzyosobowe zespoły rywalizowała w punktacji zadaniowej.
Była też lekcja matematyki w klasie I-III, w której uczniowie bawiąc się klockami rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne.
Zabawa liczbami, to wspaniała zabawa; tak twierdzili uczniowie, którzy uwierzyli, że można się nimi świetnie bawić.
Podsumowanie zmagań matematycznych – to podanie punktacji, ale co najważniejsze, nie było tu przegranych – wszyscy byli zwycięzcami.
Koordynatorem całej akcji była p. dyrektor Elżbieta Jarka – nauczyciel matematyki i p. Joanna Biegasiewicz – nauczyciel matematyki.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

_DSC9798 _DSC9811 _DSC9814
_DSC9871 _DSC9917 _DSC9926 _DSC9939