Święto Teatru

„Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy – to już jest teatr.” Gustaw Holoubek
Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Ostrowążu obchodziliśmy 6 maja Święto Teatru. Dzień wyjątkowy dla wszystkich uczniów, ponieważ wcielili się w tym dniu w postać widza i aktora.
O godzinie 8:30 odbyło się pierwsze przedstawienie teatralne pod tytułem „Mniam mniam”. Grupa T z Torunia dostarczyła wszystkim tylu emocji, że widownia drżała ze śmiechu.
Po przedstawieniu wróciliśmy do klas, żeby wykonać maski z masy solnej, które później przydały się podczas wcielania się w rolę aktorów. O godzinie 10:00 odbył się kolejny pokaz pod tytułem „ŻYCIE I KULTURA W ŚREDNIOWIECZU” w wykonaniu grupy artystów REKONSTRUKTO z Dębina. Artyści zaprosili do udziału w żywej lekcji historii, podczas której mogliśmy oglądać rycerski ekwipunek i uzbrojenie, pasowanie na rycerza, próby siły- próba ciężkiego miecza i zakuwanie w dyby. Niektórzy uczniowie przeszli prawdziwe chwile grozy, ale ostatecznie wszyscy szczęśliwie spotkaliśmy się na korytarzu szkolnym, żeby tym razem wcielić się w rolę aktorów. Po dwugodzinnych przygotowaniach młodzi artyści zaprezentowali swoje scenki teatralne. Tęsknota za tradycyjnymi lekcjami sprawiła, że większość z nich dotyczyła wydarzeń z życia szkoły. Również grupa przedszkolaków wystąpiła w tym dniu z piosenką pod tytułem „Kwiatki, bratki”.
Niestety dzień pełen wrażeń szybko minął a na następny musimy czekać cały rok.

Czy trudno być aktorem? To trudne pytanie, na które wielu z nas nie zna odpowiedzi. Ale na pewno warto choć jeden dzień w roku poczuć ten klimat „teatralnej uczty”.

_DSC0703 _DSC0724 _DSC0735 _DSC0740
_DSC0784 _DSC0805 _DSC0867 SAMSUNG CAMERA PICTURES