Światowy Dzień Uśmiechu w naszym przedszkolu

Dnia 7 października w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu wychowankowie wraz z panią Anitą Maciejewską obchodzili Dzień Uśmiechu. Święto to tradycyjnie obchodzone jest w pierwszy piątek października, a jego symbolem jest po prostu żółta, uśmiechnięta buzia.
„Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta” to hasło towarzyszyło przedszkolakom przez cały dzień podczas wspólnych zabaw. Wszyscy starali się utrzymywać dobry nastrój. Po zajęciach w sali przedszkolaki z paniami wybrały się na spacer po okolicy z własnoręcznymi rekwizytami. Podczas spaceru dzieci wręczały słoneczka życząc wszystkim dużo uśmiechu.
Akcja udała się! Przechodnie chętnie przystawali, rozmawiali z nami, a co ważne odwdzięczali się uśmiechem. Na zakończenie tego dnia wszystkie dzieci wykonały Order Uśmiechu. Niech przez cały rok uśmiech gości na wszystkich twarzach: dzieci, nauczycieli a także rodziców.

Dzień Uśmiechu nie był obojętny również starszym uczniom w naszej szkole. Każda klasa przygotowała plakat z tej okazji a wszyscy uczniowie, nauczyciele czy rodzice odwiedzający naszą szkołę otrzymali symboliczną buźkę.