Wieczór z Piosenką patriotyczną

22 listopada w święto św. Cecylii patronki śpiewu po raz kolejny w naszej szkole odbył się Wieczór z piosenką. Listopad to miesiąc szczególny, poświęcony Pamięci Narodowej, aby ocalić od zapomnienia to, co tak ważne chcieliśmy, razem wznieść nasze głosy i śpiewać o Polsce. Udało się. Wraz z zaproszonymi gośćmi: Burmistrzem Miasta i Gminy Ślesin panem Mariuszem Zaborowskim, Wójtem Gminy Wilczyn panem Grzegorzem Skowrońskim z żoną, Sołtysem Wsi Ostrowąż panem Wojciechem Chmielewskim, Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowążu panią Magdaleną Badič, Radnym Gminy i Miasta Ślesina panem Andrzejem Dąbkiem oraz panem Pawłem Bielickim, Chórem parafialnym rodzicami i absolwentami szkoły, wszyscy będąc jednym chórem przez to wspólne śpiewanie pokazaliśmy, że patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.
Wieczór z Piosenką patriotyczną uczniowie rozpoczęli pieśnią „Honor i Gniew” następnie przedstawili fragment historii Polski Niepodległej w teatrze cieni. W kolejnej części przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu pana Stanisława Gołdyna zabrzmiały wspólnie głosy w takich pieśniach jak: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli ułani pad okienko”, „Maszerują strzelcy” czy „ My pierwsza Brygada”.
Wieczór ten był doskonałą okazją do integracji pokoleń. Śpiewajmy i pokazujmy pieśni patriotyczne następnym pokoleniom, gdyż, jak mówi sentencja „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES