Święto Patrona Szkoły

8 stycznia w rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. Pani dyrektor Elżbieta Jarka uroczyście otworzyła obchody Dnia Patrona w naszej szkole. Na początku każda z klas przedstawiła krótkie wiersze o Kornelu Makuszyńskim. Następnie uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat życia i twórczości pisarza. W klasach IV – VII odbył się konkurs wiedzy natomiast w klasach młodszych konkurs plastyczny na temat Kornela Makuszyńskiego. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Koziołek Matołek”, którego inicjatorkami były pani Teresa Czerniejewska i pani Aleksandra Pieczyńska. Dzień Patrona był doskonałą okazją do bliższego poznania twórczości i życia Kornela Makuszyńskiego.
Organizatorem Dnia Patrona była pani Danuta Przygodzka.