„Autostrada do szkoły”

W ramach kampanii „Autostrada do szkoły” – 1 marca 2018r. odbyły się zajęcia w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas I – IV. Dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Autostrady Wielkopolskiej z pomocą specjalnie stworzonej przez spółkę aplikacji z wykorzystaniem technologii VR (Virtual Reality). Dzieci przeniosły się na wirtualną ulicę, do wirtualnego miasta wyposażone w specjalnie przygotowane dla nich gogle. Poruszały się po wirtualnych drogach, a podczas zabawy uczyły się zasad ruchu drogowego. Dzieci miały udostępnione interaktywne stoły iTable, dzięki którym zajęcia zamieniły się w podróż po świecie zaawansowanej technologii. Uczniowie starali się poruszać zgodnie z przepisami drogowymi, oraz rozwiązywali specjalnie dla nich przygotowane quizy. Podczas zajęć obejrzały również film przygotowany przez ambasadora całej kampanii Jarosława Boberka , legendy polskiego dubbingu, którego uwielbiają wszyscy – nawet rodzice.

„Autostrada do szkoły” to kompleksowy program kształcenia, łączy naukę, zabawę oraz innowacyjną technologię. To ekscytująca przygoda dla dzieci, a dla rodziców gwarancja, że ich pociechy zdobędą wszystkie umiejętności niezbędne do tego, by doskonale radzić sobie w ruchu drogowym.
Zajęcia te dokonują przełomu w kwestii edukacji z zakresu bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym po to, żeby one już zawsze mogły bezpiecznie pokonywać trasę między szkołą a domem.
Nauka przez zabawę. Organizatorem projektu była p. Alicja Szymańska.