Powitanie Wiosny!

21 marca w naszej szkole było bardzo kolorowo. Każdy mógł tego dnia zabawić się w kreatora mody i przyjść do szkoły w szalonej, kolorowej, wyjątkowej kreacji. Barwnym korowodem zaprezentowaliśmy się mieszańcom Ostrowąża, następnie odbyło się uroczyste pożegnanie zimy, czyli spalenie kukiełek – Marzanny.
Ten dzień to także uroczyste przekazanie władzy symbolicznym kluczem z rąk pani dyrektor Elżbiety Jarki na ręce przewodniczącego szkoły Huberta Pieszaka, czyli Dzień Samorządności. Uczniowie i nauczyciele zamienili swoje role i prowadzili zajęcia pod opieką nauczycieli. Okazało się, że uczniowie doskonale przygotowali się do tego zadania. Zaprezentowali ciekawe lekcje z wykorzystaniem nowych technologii, pracowali w aplikacjach. korzystając z e – podręczników.
Podczas podsumowanie dnia pan dyrektor przyjęła klucz od przewodniczącego SU. Wszystkie klasy zaprezentowały się w swoich przebraniach. Klasa 0 i klasa VI otrzymały wyróżnienie za stroje. Pani Beata Dziurska opiekun SU, zaprezentowała „szkole talenty” – prace plastyczne i graficzne dwóch uczennic: Weroniki Wojtasik z klasy VII oraz Anety Maciejewskiej z klasy VI. Czekamy na kolejne „szkolne talenty”.