Tydzień promocji zdrowia

Od 9 do 13 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się Tydzień promocji zdrowia, zorganizowany przez panią Beatę Dziurską, opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
W tych dniach uczniowie uczestniczyli w zajęciach o tematyce prozdrowotnej. Podczas przerw uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowia, skakać na skakankach, kręcić hula – hop, tańczyć, grać w piłkę. Poza tym na każdy dzień promocji zdrowia można było ubrać się w wyznaczonym kolorze. Poniedziałek był dniem owocowym i królował kolor czerwony, we wtorek kolor żółty, środa – kolor zielony dzień warzywny, różowy to kolor, który dominował w czwartek wraz ze zdrową kanapką w szkole, a w piątek kolor pomarańczowy i dzień ze świeżakami.
We wtorek odbyło się także spotkanie z panią pielęgniarką Małgorzatą Rybacką, która opowiedziała o potrzebie zdrowego odżywiania się, a także o prawidłowym myciu zębów.
Na szkolnym korytarzu nie zabrakło natomiast informacji o zdrowych produktach i przepisach kulinarnych.