Nasza mała ojczyzna… wycieczka klas I – III do Ślesina

24 kwietnia 2018r. klasy I –III wczesnym rankiem wyruszyły na wycieczkę do Ślesina. W programie znalazły się trzy główne punkty:
Pierwsze to spotkanie z konstruktorem samolotów – panem Jerzym Gruchalskim, który jest samoukiem, pracuje po 8 godzin, a czasem i 10 godzin dziennie. Jak mówi: „Moja praca to pasja, radość konturowania, mam tak od dziecka, już ponad 60 lat buduję samoloty, jachty, łodzie choć w dzieciństwie były to jeszcze modele. Nie oglądam telewizji, bo szkoda mi czasu na seriale, komputer też rzadko włączam, raz na kilka dni. Pracuję w swoim warsztacie.”
Pan Jerzy Gruchalski ze Ślesina odbudowuje replikę przedwojennego Orlika olimpijskiego. Ma to być jego wkład w obchody 100 – lecia lotnictwa polskiego. Budowa statków pływających i latających to jego hobby. Buduje na zapleczu swojego domu w Ślesinie, gdzie ma warsztat. Obecnie skupia się na odwzorowaniu latającego „Orlika”. Chce zdążyć do 28 sierpnia 2018r. na obchody 100 – lecia lotnictwa polskiego.
Drugi punkt wycieczki to gry i zabawy w Nowoczesnym Centrum Zabawa „Dobra Kawa i Zabawa” (ścianka wspinaczkowa, boisko do gry w piłkę, trampoliny, zjeżdżalnie, karuzela…)
Trzeci punkt programu to wizyta na Komisariacie Policji – dzielnicowy sierżant sztabowy Mirosław Lewandowski zapoznał dzieci z tajnikami pracy policjanta. Uczniowie wykonali odciski swoich palców, a na zakończenie oglądali policyjny radiowóz.
To były niezapomniane wrażania wycieczki, którą zorganizowała pani Aleksandra Pieczyńska wraz z opiekunami Panią Teresą Czerniejewską i panią Mirosławą Cichos.