Wycieczka do Parku Makiet Mikroskala w Koninie

W dniu 1 czerwca 2018r. dzieci ze Szkoły Podstawowej z Ostrowąża wraz z opiekunami, uczestniczyły w wycieczce szkolnej klas I – VI do Centrum Edukacji i Rozrywki – Parku Makiet Mikroskala w Koninie.
Na odwiedzających Centrum czekało 50 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Przedstawiały one sceny z popularnych filmów, obrazu z historii Polski, świata i Konina.
Niektóre z nich były interaktywne, a każda oryginalna i niezwykła. Przy każdej makiecie dzieci znajdowały najciekawsze informacje o przedstawionym temacie. Prawdziwy dreszcz emocji uczniowie przeżyli w kinie Uniwersum 6D, gdzie poczuły się jakby przebywały na słynnym wodospadzie Niagara.
W samo południe dzieci odwiedziły mini ZOO w Koninie, które datuje się na rok 1975, gdy z Poznańskiego Ogrodu Zoologicznego sprowadzono pierwszego osła. W chwili obecnej mieszkańcami konińskiego zwierzyńca są: strusie, daniele, kozy syryjskie, emu, osły, kuce, świnki wietnamskie, pawi, bażanty i wiele innych zwierząt. Wycieczka była ciekawa i pełna niezapomnianych wrażeń. Organizatorem wycieczki była pani Mirosława Cichos opiekunem pani Milena Fakirmalowa.