Wycieczka do Torunia

Wczesnym rankiem 7 czerwca uczniowie klas IV – VII wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przyjazdu do Fortu IV i wypieków pierników. Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie Twierdzy Toruń z końca XIX wieku częścią koszarową, podziemnymi tunelami przy zapalonych pochodniach. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Starego Miasta połączone z grą miejską. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i otrzymali specjalne zadania do rozwiązania. Niezapomnianą atrakcją tej wycieczki była symulacja nalotu w bunkrze nad Wisłą. Realistyczną atmosferę tego miejsca podkreśliły głośne i stanowcze komendy przywódcy, ale nie zabrakło przy tym dobrego poczucia humoru. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas wycieczki czuwały panie: Alicja Szymańska, Aleksandra Wardęcka i Magdalena Ksionszczak.
Wycieczka niezapomniana i pełna wrażeń.