Wieczór z piosenką

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają…”
Słowa tego cytatu tego towarzyszyły wszystkim zebranym uczestnikom wieczoru z piosenką, który odbył się po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu, 22 listopada 2012r. w dzień wspomnienia Św. Cecylii uważanej za patronkę śpiewu. Wieczór ten był przede wszystkim okazją do wspólnego spotkania się społeczności szkolnej i rodziców. Nie zabrakło także zaproszonych gości a wśród nich: Burmistrza Gminy i Miasta Ślesin pana Mariusza Zaborowskiego, zastępcę burmistrza pana Sławomira Królaka, Wójta Gminy Wilczyn pana Grzegorza Skowrońskiego wraz z małżonką oraz Sołtysa wsi Ostrowąż pana Wojciecha Chmielewskiego. Wspólne śpiewanie poprzedził „Pojedynek na głosy”. Każda z klas 0 – VI przygotowała jedną piosenkę, którą oceniło jury powołane z zaproszonych gości. Spośród siedmiu klas przyznano jedną nagrodę dla klasy III za wykonanie utworu „A ja rosnę i rosnę”. Jednak wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały ciekawe piosenki. Po występach był czas na słodki poczęstunek. W przerwie podczas obrad jury, czas umilił występ zaproszonego Chóru parafialnego z Ostrowąża oraz tańce w wykonaniu Kółka tanecznego działającego w szkole. W dalszej części wieczoru pani dyrektor Elżbieta Jarka zaprosiła wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie akordeonu, w wykonaniu pana Stanisława Gołdyna. Wieczór ten był doskonałą okazją do integracji pokoleń. Świat muzyki to ogromne źródło uczuć i pięknych wrażeń. Poprzez takie spotkanie mogliśmy przekazać młodszym tradycje i kulturę, która ukryta jest w pieśniach i piosenkach polskiego repertuaru. Uroczystość przebiegała w serdecznej i życzliwej atmosferze. Koordynatorem całego spotkania była pani Magdalena Ksionszczak.