Ślubowanie

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu, których wychowawczynią jest pani Teresa Czerniejewska, złożyli w październiku ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. Podczas uroczystości obecni byli zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele, uczniowie klas 0 – VI, pani dyrektor Elżbieta Jarka, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Renata Żabierek, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin pan Mariusz Zaborowski, Wójt Gminy Wilczyn pan Grzegorz Skowroński oraz Radny Gminy Ślesin pan Waldemar Florczyk.

Bohaterowie uroczystości zaprezentowali swoje aktorskie i wokalne umiejętności przedstawiając część artystyczną. Następnie uczniowie klas I złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia przez Panią dyrektor.  Pierwszoklasiści usłyszeli wiele miłych słów. Ten dzień na długo wpisze się w pamięci dzieci rozpoczynających swoją szkolną naukę.

IFIFIF