IV Festiwal Integracyjny w Koninie – II miejsce

23 listopada 2018r. odbył się IV Integracyjny Festiwal Nauki w Koninie. Naszą szkołę podczas Festiwalu reprezentowali uczniowie klas VII -VIII: Artur Goiński, Krzysztof Kurzawa i Damian Wiśniewski. Projekt naukowy, który przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Alicji Szymańskiej nosił tytuł Japońskie szachy – innowacyjną metodą kreatywnego myślenia. W czasie prezentacji uczniowie wyjaśniali jak gra w Japońskie szachy rozwija wyobraźnie przestrzenną, uczy kierunków świata oraz określenia odległości między przedmiotami. Pozytywnie wpływa na psychikę i uczy rywalizacji w duchu fair play.
Prezentacja tak spodobała się Jury, że otrzymaliśmy II miejsce za projekt Japońskie szachy – innowacyjną metodą kreatywnego myślenia. To dla nas wielki sukces.