21 marca – Dzień Samorządności

21 marca w Szkole Podstawowej w Ostrowążu obchodziliśmy Dzień samorządności. W tym dniu tradycyjnie władzę przejmują uczniowie, a zajęcia planuje Samorząd Uczniowski. Na początku głos zabrała Weronika Wandachowicz, która powitała zebranych, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Marcelina Woźniak otrzymała od pani dyrektor klucz symbolizujący przejęcie w tym dniu władzy przez brać uczniowską.
Następnie wszystkie klasy rozeszły się do swoich sal lekcyjnych, w których lekcje prowadzili uczniowie klasy VI. O godzinie 12.05 uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach aby mogli przygotować się do „Wiosennych potyczek klasowych”.

Wspólne obchody I Dnia Wiosny obchodziliśmy na korytarzu szkolnym, gdzie rozstrzygaliśmy „Wiosenne potyczki klasowe”. Każda z klas zaprezentowała piosenkę lub przyśpiewkę o wiośnie, następnie nastąpiła ogólna prezentacja klasy – wiosenne przebranie wg uznania klasy, ocenie podlegała pomysłowość, samodzielne wykonanie stroju, ilość uczniów zaangażowanych w przebranie, w każdej klasie obowiązywała PANI i PAN WIOSNA.
Kolejnym zadaniem było zaprezentowanie wykonanej przez klasę Marzanny, klasy wykazały się wyjątkową inwencją twórczą – trudno było wyłonić zwycięzcę.

Po zakończonych prezentacjach klas, jury zsumowało punkty zdobyte przez każdą klasę za poszczególne zadania. Zwycięzcą została klasa IV, która wygrała „Puchar dyrektora szkoły” oraz immunitet zwalniający następnego dnia z odpytywania i sprawdzianów oraz wybrano MISS i MISTERA wiosny.
Na zakończenie wszyscy wyszliśmy na boisko szkolne aby pożegnać zimę i obudzić wiosnę za pomocą piosenek, trąbek, grzechotek, tamburyn. Organizatorem „Wiosennych potyczek klasowych był Samorząd Uczniowski i opiekunki SU Beata Dziurska.