Twórcze przygotowania do Wielkanocy

Wielkanoc jest świętem bardzo pięknym i urokliwym. W związku z tym nadchodzące Święta Wielkanocne stały się inspiracją do zorganizowania projektu edukacyjnego, w którego realizację włączeni zostali wszyscy uczniowie i nauczyciele danej szkoły.
Głównym celem projektu było przybliżenie pięknych tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. W pierwszej kolejności, o tematyce i sposobie realizacji projektu, poinformowana została pani dyrektor, a także rodzice na ogólnym zebraniu. Pomysł został zaaprobowany. Projekt realizowany był przez okres trzech miesięcy, a podsumowany 26 marca 2013r.

W ramach projektu zrealizowano w sumie 9 zadań, z których ostatnie – Śniadanie – było uwieńczeniem wszystkich prac i działań uczniów, którzy mieli świadomość dobrze wykonanej pracy. Zaproszeni goście, rodzice oraz nauczyciele wspólnie podkreślali zaangażowanie dzieci w realizację danego projektu, który rozwijał ich możliwości przedsiębiorcze i artystyczne. Spotkanie służyło podsumowaniu projektu, a zebrani dzielili się swoimi spostrzeżeniami , podkreślając innowacyjność pomysłu i efektywność działań uczniów.

Więcej w załączniku…