Spektakl „Magiczny Kapelusz”

13 czerwca 2018 roku odwiedziła nas Grupa T z Torunia ze spektaklem ,,Magiczny Kapelusz”.
Inscenizacja, której byliśmy świadkami to mieszanka edukacji z dużą dawką humoru. Tematem przewodnim była tolerancja, czyli zrozumienie dla ludzkiej inności oraz poszanowanie innych poglądów. Historia opiera się na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna mrówka Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot. To dopiero początek niesamowitych przygód …
Inscenizacja jest adresowana dla dzieci szkół podstawowych w różnym wieku, jest uniwersalna ze względu na temat, który podejmuje. Scenariusz przedstawienia powstał we współpracy z psychologiem dziecięcym.
Spektakl jest częścią projektu pedagoga szkolnego, p. Moniki Lisieckiej ,,Dziękuję, nie używam alkoholu. Wolę uprawiać sport, a czas wolny spędzać z rodziną!”, który sfinansowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ślesinie.