Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W dniu 24 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na wspólnej uroczystości wraz z rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi.
Po krótkich słowach powitania, najbardziej zasłużeni otrzymali z rąk pani dyrektor Elżbiety Jarka dyplomy i nagrody. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim zdobycia nowych umiejętności, wspaniałych osiągnięć w nauce i sporcie, jak także konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Rodzicom podziękowała za zaangażowanie w życie klas i całej naszej szkoły, a nauczycielom i dzieciom za bardzo ciężką pracę podczas całego roku szkolnego. Następnie przy dźwiękach muzyki i wakacyjnych piosenek uczniowie klas VI z humorem przypomnieli o ważnych wydarzeniach mijających 7 lat w naszej szkole. Również uczniowie klasy V w krótkim, ale ciepłym i pełnym wdzięczności słowie pożegnali swoich starszych kolegów.
Po uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa i wyruszyli na zasłużone wakacje.

Życzymy wszystkim uczniom, aby wakacyjne miesiące były wielkim odkrywaniem świata, a oni jego badaczami i odkrywcami…

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Dnia 13.06.2016 roku klasa VI i V wraz z opiekunami p. Alicją Szymańską i p. Patrycją Krzyżak wyruszyła na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.
Jadąc długą i krętą drogo udało nam się dotrzeć do pierwszego punktu programu, którym była Huta Szkła. Miejsce to wywarło na nas duże wrażenie, byliśmy zaskoczeni przez ile rąk musi przejść szklane naczynie przed trafieniem do właściciela. Następnie po zakwaterowaniu wyruszyliśmy w pieszą wędrówkę na Czarną Górę. Spacer był bardzo męczący ale nie zabrakło nam sił na wieczorną dyskotekę.
Kolejnego dnia zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Kaplicy Czasek widok był przerażający, ściany i sklepienie wnętrza pokrywało ok. 3 tysięcy ciasno ułożonych czaszek i kości ludzkich. Po opuszczeniu tego strasznego miejsca udaliśmy się w pieszą wędrówkę po Górach Stołowych. Udało nam się dotrzeć na szczyt Szczelińca Wielkiego, choć droga nie była łatwa. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie ruchomej szopki oraz sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej. Stąd pojechaliśmy do Kłodzka, gdzie spacerując po mieście usłyszeliśmy wiele ciekawostek turystycznych oraz zobaczyliśmy wielką twierdzę Kłodzką. Pod koniec tego wyczerpującego dnia zasiedliśmy do wspólnego ogniska, gdzie były kiełbaski, wspólne piosenki oraz pląsy.
Ostatniego dnia naszej wycieczki udaliśmy się do Stroni Śląskich. Z wcześniej przygotowanymi mapami biegaliśmy po mieście w poszukiwaniu skarbu. Wszystkim drużyną udało się ukończyć zadanie oraz otrzymać pieczątkę Kolei w Stroniach. Ostatnim punktem naszego programu było zwiedzanie Kopalni Złota oraz Średniowiecznego Parku Techniki. O godzinie 15 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Były to trzy dni niezapomnianych wrażeń, które będziemy długo wspominać.

Czytaj więcej…

20160613_155830 20160614_123716 CAM01186 CAM01205
CAM01227 CAM01248 CAM01304 CAM01307