Sprzątanie świata

W piątek 25 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „sprzątanie świata”. Od godziny 10:00 uczniowie poszczególnych klas wraz z opiekunami wyruszyli według wcześniej ustalonego harmonogramu zbierać śmieci. Nie ukrywamy było ich sporo, zwłaszcza w przydrożnych rowach prowadzących wzdłuż głównych dróg.
Na zakończenie akcji wszyscy otrzymali od Pani dyrektor w podziękowaniu cukierki.
Akcja ta przynosi zawsze korzyści, ale również uświadamia nam, jak ważna jest dbałość o czyste otoczenie, w którym żyjemy!

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES  SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Wzorowa łazienka w naszej szkole!

Szkoła Podstawowa w Ostrowążu przystąpiła do                      logo-wzorowa-lazienka                                           konkursu portalu wzorowalazienka.pl.

Zapraszamy do głosowania na prace naszych uczniów.

Co trzeba zrobić?

1.  Wejdź na stronę: http://www.wzorowalazienka.pl/galeria/1009

2.  Kliknij na przycisk „Zagłosuj”

3.  Po pojawieniu się okna „Oddaj głos” wpisz swój adres e-mail

4.  Otwórz swoją skrzynkę pocztową i kliknij w link przysłany ze strony Wzorowa Łazienka

5.  Głosuj w ten sposób raz dziennie. Głosowanie kończy się 10. grudnia 2015.

Główną wygraną w tym konkursie jest projekt oraz remont wybranej łazienki w naszej szkole.

Laboratorium akustyczne

Dnia 17. 09. 2015r. po wakacyjnej przerwie znów do naszej szkoły zawitał zespół pod nazwą „Kogel – Mogel” z nowym przedstawieniem teatralnym „Laboratorium akustyczne”.
Było bardzo ciekawie i wszyscy słuchali w skupieniu. Grający parasol, śpiewająca piła, skrzypce z łopaty, zestaw perkusyjny z rur PCV… Z domowych sprzętów i nietypowych przedmiotów można stworzyć naprawdę wielką i niesamowitą orkiestrę.
Profesor Doremifasola wprowadził zebranych na szkolnym korytarzu w niecodzienny spektakl muzyczny. Było dużo muzyki, a dźwięki wypełniały całą szkołę.
Dzieci były zachwycone i już czekają na następny występ.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Ostrowążu zabrzmiał o godzinie 9.

Na wstępie pani dyrektor Elżbieta Jarka serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na szkolnym korytarzu. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w oddziale przedszkolnym i w klasie I. W swym przemówieniu pani dyrektor zacytowała Walta Disneya „jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także czegoś dokonać”, życząc wszystkim w tym roku szkolnym, a zwłaszcza uczniom i nauczycielom realizacji najskrytszych marzeń.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do przydzielonych sal, gdzie wychowawcy zapoznali uczniów z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES