Spotkanie z kulturą „Rower Kazika”

W czasach, kiedy Afryka była dzikim i nieznanym dla nas lądem pewien poznaniak – Kazimierz Nowak spakował swój plecak, zabrał wiernego przyjaciela – rower i wsiadł do pociągu na stacji Poznań Główny. Tutaj zaczęła się jego podróż do niezbadanego jeszcze wtedy zakątka świata. Pewnie zastanawiacie się: co stało się z jego wysłużonym rowerem? Jak przemierzał piaszczystą pustynię? Kogo spotkał? Nas najbardziej zaciekawiło to, jaki skarb przywiózł ze sobą z tej długiej wyprawy? Ruszajcie z nami, bo Afryka już nie taka dzika z rowerem Kazika!

Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą…

30 października Dyrektor szkoły pani Elżbieta Jarka żegnała panią Jolantę Nowakowską w imieniu swoim, wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów. Pani Jola jako wieloletni pracownik naszej szkoły odeszła na emeryturę. Dziękujemy za każde słowo, otwarte serce. Życzymy, aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju, aby znalazła Pani czas na realizację swoich marzeń.

Jesienne prace w polu w naszym przedszkolu…

Jesień więc wykopki ziemniaków w pełni… Dzieci wyposażone w koszyczki, grabki i łopatki. Zapał i zaangażowanie dzieci zaskoczył nas wszystkich, a zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracą, ale dobrą zabawą. Dzieci dały radę i pozbierały wszystkie ziemniaki przygotowane do zebrania. Podczas wykopek każde dziecko miało okazję pobawić się ziemią. Był to dzień pełen sensorycznych wrażeń. Można go podsumować tylko jednym zdaniem… „Brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci”.

Code Week 2023

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w inicjatywie #CodeWeek – Europejski Tydzień Kodowania. Kodowanie odbywało się podczas lekcji informatyki, a także na innych zajęciach przedmiotowych oraz wychowawczych. W ramach inicjatywy w naszej szkole odbyły się wydarzenia, związane z kodowaniem i programowaniem tj.: programowanie w sekwenserze muzycznym, oraz kodowanie poprzez bum – bum rurki. Wirtualny pokój zagadek Escape room,  Kodowanie za pomocą gier planszowych. Tworzenia grafiki komputerowej wspólnie ze sztuczną inteligencją IA za pomocą rysowania „maszynowego” z wykorzystaniem różnych aplikacji. Ta inicjatywa była kolejną okazją…