MUSICALOWE JASEŁKA LATINO

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, to czas w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem.

Zgodnie z tradycją, 21 grudnia na pięknie udekorowanym korytarzu szkolnym zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście: p. burmistrz Mariusz Zaborowski, p. radny Andrzej Dąbek, p. sołtys Wojciech Chmielewski, ksiądz Ryszard Felisiak, emerytowani nauczyciele oraz mieszkańcy Ostrowąża.

Piękna scenografia oraz życzenia pani dyrektor Elżbiety Jarka wprowadziły zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i doznania słuchowe zadbali aktorzy, wokaliści i tancerze z naszej szkoły pod kierunkiem p. Beaty Dziurskiej i p. Patrycji Krzyżak. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Bożego Narodzenia, lecz tym razem w zupełnie innej odsłonie. Uczniowie zaprezentowali znane kolędy w rytmach Latino z wykorzystaniem nietypowych rekwizytów takich jak: dzwoneczki, tarki, kolorowe kubki, miotełki, kolorowe światełka i neonowe opaski. Widzowie, choć zaskoczeni taką interpretacją tegorocznego przedstawienia jasełkowego nagrodzili dzieci gromkimi brawami, a z widowni słychać było dobiegające okrzyki: bis, bis…

Po spektaklu zaproszeni goście zasiedli do wigilijnego stołu, przy którym nie zabrakło życzeń i miłych słów.

04 05 12 24

więcej zdjęć…

Wigilia w przedszkolu

W czwartek 17 grudnia w przedszkolu zapanował świąteczny nastrój, ponieważ dzieci, opiekunowie i rodzice spotkali się na klasowej wigilii.
Przedszkolaki powitały gości kolędami „Dzisiaj w Betlejem” i „Przybieżeli do Betlejem” przy akompaniamencie kolorowych kubków. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Następnie w ciepłej i serdecznej atmosferze wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, na którym znalazł się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych przedszkolaków.

Wspólne spotkania wigilijne utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

IMG_5769 _DSC8282 _DSC8280 _DSC8292 IMG_5789

„WŚRÓD NOCNEJ CISZY NIECH NAS KAŻDY USŁYSZY”

9 grudnia w Szkole Podstawowej w Ostrowążu po raz kolejny odbyło się spotkanie z kulturą pod tytułem „wśród nocnej ciszy niech nas każdy usłyszy”.
Spotkanie to umożliwiło wszystkim uczniom i nauczycielom wspólne śpiewanie kolęd i pastorałem z Zespołem Pieśni i Tańca „Łan” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Artyści wprowadzili świąteczny nastrój oraz przywołali dawne obrzędy i zwyczaje bożonarodzeniowe.
W świątecznych nastrojach uczniowie wrócili na lekcje.

CAM00864 CAM00882 CAM00869

Mikołajki w przedszkolu

Już od samego rana 7 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego nasłuchiwały, czy na korytarzu nie słychać dzwonków Świętego Mikołaja. Pomimo braku śniegu za oknem, jak co roku Mikołaj ze swoją Śnieżynką przybył jednak na czas. Spotkanie z tymi wyjątkowymi gośćmi przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze. Po wielu zapewnieniach, że wszyscy w tym roku byli wyjątkowo grzeczni, każde dziecko otrzymało prezent. Na pożegnanie wyjątkowych gości przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i pięknie wyrecytowały wiersz.
Mamy nadzieję, że za rok Mikołaj też będzie o nas pamiętał.

12355987_10207724153802948_1594444637_o (1)