Wyniku konkursu ,,Klasa z GWIAZDKĄ”

Boże Narodzenie to szczególne święta. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu ogłoszony został konkurs na najładniej przystrojoną klasę. W dniach 19 grudnia 2014r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Komisja oceniała wkład i zaangażowanie w przygotowanie dekoracji świątecznych. Wyniki: • pierwsze miejsce: klasa VI , • drugie miejsce ex æquo: klasa I i klasa II. Ten czas jest tak niezwykły, iż w całej szkole dało się zauważyć świąteczne akcenty. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Ach! Co za noc!

18 grudnia w naszej szkole odbyło sie spotkanie wigilijne w którym uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły. Piękna scenografia, kolorowe stroje sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem oglądali jasełka, które wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój. Uczniowie z radością przedstawiali i odgrywali swoje role ogłaszając o narodzinach Cudownego Dzieciątka, które ludziom dawało nadzieję i odmieniało życie. Można było zobaczyć żłóbek z Maryją, Józefem i Dzieciną, do której przyszli pasterze, trzej królowie z darami oraz prześliczne aniołki i owieczki. Te dni były naprawdę magiczne i wyjątkowe dla wszystkich.

_DSC5584_DSC5594_DSC5591_DSC5590

„ KLASA Z GWIAZDKĄ”

SU ogłasza konkurs na wystrój klas z okazji
Świąt Bożego Narodzenia pod hasłem „ KLASA Z GWIAZDKĄ”
smiling-star-hi

1. Zadaniem jest wykonanie przez uczniów bożonarodzeniowej dekoracji swojej klasy.
2. Ocenie podlega:

• gazetka,
• wystrój okien,
• ogólny wygląd klasy

3. Jury dokona oceny klas , biorąc pod uwagę następujące kryteria:
• estetyka
• wkład uczniów w dekorację sal
• oryginalność
• funkcjonalność
• zgodność z tematem
4. Rozstrzygnięcie konkursu 19 grudnia 2014 r.

Akcja ,,Czapka Świętego Mikołaja”

W dniu 5 grudnia Samorząd Uczniowski SP im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu zorganizował akcję, w której mógł wziąć udział każdy i choć przez chwilę poczuć jak Święty Mikołaj. Był to Dzień Czapki Św. Mikołaja. Każdy uczeń, który wziął udział w naszej akcji był w tym dniu zwolniony z odpowiadania na lekcji i pisania niezapowiedzianych kartkówek. Dzień Czapki Św. Mikołaja cieszył się dużą popularnością. Do wspólnej zabawy, której towarzyszyło dużo uśmiechu, udało się zachęcić kilkudziesięciu uczniów paradujących w czerwonych czapkach po szkole w tym dniu.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Święty Andrzeju, daj nam znać, co się będzie z nami dziać…

Jak co roku uczniowie Naszej Szkoły zaakcentowali święto andrzejkowe, ponieważ wiąże się z nim wiele niespodzianek i konkursów, co pozwala, choć na chwilę, zapomnieć o szarej, lekcyjnej rzeczywistości. Wesoła zabawa zawsze jednoczy i na pewno wyzwala wiele energii oraz pragnienie wyrażenia siebie.
Tak więc 27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Tego dnia uczniowie mieli okazję nie tylko potańczyć, ale co najważniejsze, skorzystali z przepowiedni „profesjonalnych wróżbitek”. Z ogromnym zainteresowaniem, ale też i z pewną nutą niepewności zaglądali oni do Jaskini Wróżb, gdzie przepowiadano im przyszłość. Niewątpliwie był to najbardziej emocjonujący element andrzejkowego wieczoru.
Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najbardziej oryginalny strój andrzejkowy. I miejsce i certyfikat zwalniający z odpytywania i kartkówek w wybranym dniu oraz nagrodę rzeczową otrzymała Jasińska Weronika z klasy V, pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w ww. konkursie oraz nagrody pocieszenia.
Samorząd Uczniowski dziękuje uczestnikom zabawy oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz przebieg wieczoru andrzejkowego.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Koncert Majki Jeżowskiej

Nasza szkoła lubi obcować z muzyką dlatego tak chętnie uczniowie wybrali się na koncert Majki Jeżowskiej, który odbył się 27 listopada w Koninie. Uczestnicy koncertu wrócili pełni pozytywnych wrażeń. Niektórzy byli tak zmęczeni dobrą zabawą, że w drodze powrotnej smacznie spali w autokarze… Pani Majka Jeżowska pozdrowiła naszą szkołę, a na zakończenie udało się nam wykonać pamiątkowe zdjęcie.


IFIFIFIF

AMUL po raz drugi

21 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu po raz kolejny gościł Aktywny Mały Uniwersytet Latający AMUL.
Grupa studentów Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu z Wydziału Nauk Społecznych pod kierunkiem pani prof. dr hab. Anny Izabeli Brzezińskiej (opiekun naukowy AMUL) zamieniła naszą szkołę podstawową w wielkie „naukowe laboratorium” zaś uczniowie stali się małymi „naukowcami”.
W tym dniu gościli również w szkole rodzice uczniów, którzy uczestniczyli w spotkaniu z panią profesor Brzezińską, słuchając prelekcji na temat rozwoju i wychowania dziecka.


IFIFIF

Czytaj więcej…

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to ważna data w kalendarzu każdego polaka. Uczniowie naszej szkoły również pamiętali o tym dniu. 11 listopada podczas uroczystej Mszy św. w Kościele w Ślesinie pięknie zaśpiewał nasz szkolny chórek w składzie: Aleksandra Matela, Dominika Szewczak, Ewelina Sowa, Weronika Sowa, Małgorzata Łopacińska, Jagoda Kołakowska, Izabela Niedziela, Julia Tomaszewska oraz Dominika Lewandowska. W czasie uroczystości odbył się przemarsz, w którym zaprezentował się nasz poczet, reprezentowany przez uczniów klasy VI: Sandrę Nowak, Agatę Rogowską i Kacpra Piekarskiego.

Upamiętniające wydarzenia 11 listopada podkreślili uczniowie klas IV – VI w przestawieniu zaprezentowanym na forum naszej szkoły. Wszyscy uczniowie klas 0 – VI przygotowali piękne kotyliony, które stanowiły doskonałą dekoracje podczas o tej uroczystości.


IFIFIF

Ślubowanie

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu, których wychowawczynią jest pani Teresa Czerniejewska, złożyli w październiku ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. Podczas uroczystości obecni byli zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele, uczniowie klas 0 – VI, pani dyrektor Elżbieta Jarka, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Renata Żabierek, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin pan Mariusz Zaborowski, Wójt Gminy Wilczyn pan Grzegorz Skowroński oraz Radnego Gminy Ślesin pan Waldemara Florczyk.

Bohaterowie uroczystości zaprezentowali swoje aktorskie i wokalne umiejętności przedstawiając część artystyczną. Następnie uczniowie klas I złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia przez Panią dyrektor.  Pierwszoklasiści usłyszeli wiele miłych słów. Ten dzień na długo wpisze się w pamięci dzieci rozpoczynających swoją szkolną naukę.


IFIFIF