Ekologiczny Project Runway

29 kwietnia w naszej szkole odbył się Ekologiczny Pokaz Mody. Do konkursu przystąpiło 27 uczestników w dwóch kategoriach: przedszkolaki i klasy I-III oraz klasy IV-VI.

W kategorii przedszkolaki i klasy I-III wygrały:
1.Alicja Bocian z klasy II,
2.Helena Dąbek z klasy II,
3.Zuzanna Dziurska z przedszkola.

W kategorii klas IV-VI nagrody zdobyły:
1. Weronika Jasińska z klasy V,
2. Martyna Sztuba z klasy V,
3. Aleksandra Matela z klasy V.

Stroje przygotowane przez uczniów naszej szkoły były piękne i oryginalne a komisja konkursowa miała trudny wybór. Było o co walczyć, nagrodą za 1 miejsca były tablety ufundowane przez radnego Andrzeja Dąbka oraz firmę Alkon-Krzysztof Dziurski.
Ekologiczny Pokaz Mody uświetnił taniec przedszkolaków „Brazylijska Samba” oraz wystąpienie podleśniczego Daniela Kotleszki, który przybliżył słuchaczom pracę leśniczego. Na koniec ekologicznego święta w szkole wspólnie posadzono drzewko.

Organizatorami projectu Runway były p. Beata Dziurska i p. Patrycja Krzyżak.

SAMSUNG CAMERA PICTURES Runway Runway Runway SAMSUNG CAMERA PICTURES Runway

Ekologiczny project RUNWAY i WIELKA zbiórka elektrośmieci

„Ekologiczny project RUNWAY”
Dnia 29-30 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu odbędzie się konkurs dla społeczności szkolnej o tematyce ekologicznej o nazwie: „Ekologiczny project Runwey”, którego celem jest zaprojektowanie ubrań z produktów segregowanych. Dzień ten będzie również połączony z akcją ZBIÓRKI ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO. Uczniowie w tym dniu będą przyjmować przywieziony do szkoły zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE).

Nieważne: małe czy duże. Sprzęt kuchenny, grający czy zabawka. Nawet narzędzia. Aby działać, potrzebują prądu lub baterii, lecz kiedy się psują albo przestają być potrzebne, stają się elektrośmieciami. Są to na przykład:
• lodówka
• mikrofalówka
• odkurzacz
• Żelazko
• komputer
• telefon
• telewizor
• radio
• wiertarka
• kosiarka do trawy
• kolejka elektryczna
• konsola do gier

Podarujmy drugie życie elektrośmieciom. Zapraszamy do włączenia się w akcję ekologiczną.
Szkolny zespół BJANKEM3JKK
”ZBIERAMY ODDAJEMY I ZIEMIE RATUJEMY”.