Święto Dziękczynienia

26 listopada 2018r. cała społeczność szkolna wzięła udział w Święcie Dziękczynienia. Wszyscy uważnie obejrzeli film w języku angielskim następnie rozegrano konkurs, który dotyczył wiedzy, zwyczajów związanych ze świętem Thanksgiving. Każda klasa zaprezentowała piosenkę anglojęzyczną, co stanowiło doskonałą lekcję języka angielskiego. Organizatorkami tej inicjatywy były pani Ilona Chojnacka oraz pani Milena Fakirmalowa.

IV Festiwal Integracyjny w Koninie – II miejsce

23 listopada 2018r. odbył się IV Integracyjny Festiwal Nauki w Koninie. Naszą szkołę podczas Festiwalu reprezentowali uczniowie klas VII -VIII: Artur Goiński, Krzysztof Kurzawa i Damian Wiśniewski. Projekt naukowy, który przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Alicji Szymańskiej nosił tytuł Japońskie szachy – innowacyjną metodą kreatywnego myślenia. W czasie prezentacji uczniowie wyjaśniali jak gra w Japońskie szachy rozwija wyobraźnie przestrzenną, uczy kierunków świata oraz określenia odległości między przedmiotami. Pozytywnie wpływa na psychikę i uczy rywalizacji w duchu fair play. Prezentacja tak spodobała się Jury, że otrzymaliśmy…

Debata uczniowska

Z okazji obchodzonego 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole przeprowadzono debatę uczniowską nt. ,,Prawa i obowiązki ucznia”. W debacie wzięli udział przedstawiciele Samorządów Klasowych. Uczniowie w grupach dyskutowali nt. jakie obowiązki i prawa są przestrzegane w szkole i podawali swoje propozycje co chcieliby zmienić w szkole. Zwrócili uwagę, aby wszyscy uczniowie otrzymywali owoce i warzywa w ramach programu edukacyjnego ,,Program dla szkół”. Poruszyli również kwestię prac domowych, aby nie były w ogóle zadawane. Opracowane wnioski z debaty przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Hubert Pieszak…

Gminne obchody 100 – lecia Niepodległości Polski

10 listopada 2018r. poczet sztandarowy i nauczyciele reprezentowali naszą szkołę podczas gminnych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele parafialnym św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza. Następnie odbył się uroczysty przemarsz na plac przed Urzędem Miasta i Gminy w Ślesinie przy udziale Kompanii Honorowej 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową z wyrytym popiersiem Józefa Piłsudskiego.

Śniadanie Daje Moc 2019

Dnia 8 listopada 2018 r. po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami przygotowali zdrowe drugie śniadanie. Oprócz smacznych kanapek można było skosztować pełne witamin: soki, sałatki, surówki i koktajle. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli wyświetlone filmy edukacyjne z serii ,,Ekipa Chrumasa”. Na podsumowanie akcji przewodniczący klas odebrali dyplomy, wyróżnienia i nagrody. Organizatorami akcji były: B. Dziurska, M. Fakirmalowa, E. Pucek.

Wieczór dla Niepodległej „Pisk Białego Orła”

8 listopada została wystawiona inscenizacja z okazji – listopadowego Święta Niepodległości pt. „ Pisk Białego Orła” wg scenariusza Adama Szafrańca. Fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę – wymarsz OJCA i jednego z SYNÓW na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu POETĘ, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się BIAŁY ORZEŁ, którego głos – pisk, słyszalny w duszy…

Śpiewamy hymn dla Niepodległej

9 listopada 2018r. społeczność naszej szkoły dołączyła się do akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11:11 w murach szkoły rozbrzmiewał „Mazurek Dąbrowskiego”. Z dumą wszyscy zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Uczniowie klas młodszych na tą okazję przygotowali 100 serc w biało – czerwonym kolorze na mapie Polski.

Konkurs „Szkolna Szekla” w Koninie

7 października zespół wokalny „Zielono Mi” reprezentował naszą szkołę podczas przesłuchań do II powiatowego Konkursu Piosenki Żeglarskiej „Szkolna Szekla” pod kierunkiem pani Magdaleny Ksionszczak. Przesłuchania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie, która była organizatorem tego konkursu. W sympatycznej typowo żeglarskiej atmosferze, śpiewaliśmy i dobrze się bawiliśmy. Opiekunem wyjazdu był pan Rafał Sztuba. W kategorii – zespół otrzymaliśmy nagrodę. Dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia na kolejnej „Szkolnej szekli” w SP nr 15 w Koninie.