Dzień Edukacji Narodowej 2018

12 października na szkolnym korytarzu uczniowie starszych klas przypomnieli w przekroju 100 letniej Niepodległej Polski o lasach edukacji. Podczas tej uroczystości nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali nagrody z rąk pani dyrektor. Szczególne wyróżnienie – nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin pani dyrektor wręczyła pani Alicji Szymańskiej.

Dzień Uśmiechu 2018

Dnia 5 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Uśmiechu. Święto to obchodzone jest zawsze w pierwszy piątek października, a jego symbolem jest żółta, uśmiechnięta buzia. Uczniowie klas 0-III z własnoręcznie wykonanymi uśmiechniętymi buziami przeszli przez Ostrowąż, obdarowując napotkanych mieszkańców symbolicznymi buźkami. Próbowali zarazić przechodniów uśmiechem i radością. Przechodnie chętnie się zatrzymywali i rozmawiali z nami serdecznie się uśmiechając. Po powrocie do szkoły, uczniowie każdej z młodszych klas wykonali kompozycję z kolorowych uśmiechniętych buziek. Wykonane prace prezentowane były na szkolnym korytarzu. Dzień Uśmiechu przygotowała p. Anita…

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Przypada on 29 września i odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nauczyciele, uczniowie z klas starszych, czytali na głos młodszym bajkę. Cała akcja odegrana została z Gangiem Słodziaków. Uczniowie nie tylko słuchali bajki ale także tańczyli w rytmie muzyki. Czytanie na głos wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole zorganizowały: pani Patrycja Krzyżak, pani Teresa Czerniejewska oraz pani Aleksandra Pieczyńska.

Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka, Samorząd Uczniowski przygotował małą niespodziankę… Na korytarzu szkolnym wszystkie dziewczyny złożyły chłopcom życzenia. W zorganizowanym plebiscycie na „Szkolnego Mistera” wyłoniono zwycięzców. Z klas I – III „Misterem” został Filip Purczyński, a z klas IV – VIII Hubert Pieszak. Gratulujemy i wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego!