Święto Pluszaków

Dzień Pluszowego Misia wypada każdego roku 25 listopada. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy maskotka obchodziła swoje setne urodziny. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień hucznie w przedszkolu i klasach 1-3. Z tej okazji zorganizowane zostały liczne gry i zabawy, a dzieci mogły przynieść ze sobą ulubione maskotki lub przebrać się za misia.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Nasi Uczniowie w Dzień Życzliwości i Pozdrowień udekorowali drzwi swoich klas i…

Konkurs literacki

W listopadzie odbył się Konkurs literacki dla uczniów klas IV- VIII pt. „11 listopada w mojej rodzinie i okolicy – wspomnienia” Nagrody otrzymali: Ewa ŻabierekFilip PurczyńskiMartyna Nawrocka i Zuzanna Manikowska Wyróżnienia: Edyta WiśniewskaAleksandra Dąbek Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Organizatorką konkursu była pani Aleksandra Wardęcka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Święto Niepodległości 2021

W 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości nasz poczet sztandarowy w składzie: Klaudia Sosnowska, Franciszek Woźniak, Ewa  Żabierek, pod opieką pani Alicji Szymańskiej, wziął udział w uroczystej Mszy św. w intencji ojczyzny w Kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba Apostoła.

„Dzieci z Wrześni”

10 listopada Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu, w przeddzień Święta Niepodległości na podstawie scenariusza A. Szafrańca, ”Dzieci z Wrześni” wykonały przedstawienie dla społeczności lokalnej i zaproszonych gości w Remizie Strażackiej w Ostrowążu, pod kierunkiem p. A. Szymańskiej i M. Ksionszczak. Przedstawienie p.t: „Dzieci z Wrześni” przybliżyło Nam wszystkim biorącym w nim udział, wydarzenie jakie miało miejsce 120 lat temu, w 1901r.  w zwykłej szkole we Wrześni. Dzieci tam podjęły bierny protest przeciw germanizacji . Polityka Prus w tamtym czasie zmierzała do unicestwienia…

Międzynarodowy Dzień Jeża

Jesień, jesień w pełni… 10 listopada uczniowie klas 1-3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Jeża. Święto może nietypowe i mało znane ale ważne. Jeśli nie będziemy chronić jeży, one wkrótce wyginą. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się o tym, jak pożyteczne są te zwierzęta. Zachęcajmy się jeże do zamieszkania w naszym ogrodzie i dbajmy o bezpieczeństwo naszej „kolczastej kulki”. Dzień jeża w naszej szkole zorganizowała pani Edyta Wiśna.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Zorro, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek … to niektóre postaci z bajek, w które wcielili się uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki. 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek na świecie. Tego dnia uczniowie sami prezentowali bajki dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola. Wykonywali tematyczne prace plastyczne. Organizatorkami tego Dnia Postaci z Bajek były Edyta Wiśna, Karolina Jarmuż – Mazurek i Aleksandra Pieczyńska.