ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Nadszedł dla uczniów tak wyczekiwany czas wakacji. W uroczystej atmosferze oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015.
Na wstępie pani dyrektor Elżbieta Jarka powitała przybyłych gości, obecnych rodziców, uczniów i pracowników szkoły.
Zakończenie roku szkolnego to także czas uhonorowania najzdolniejszych uczniów. Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wynikami w nauce oraz wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i sportowych. Natomiast rodzice otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania za wkład w pracę na rzecz szkoły.
Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną, którą przedstawili absolwenci. Był to dla nich już ostatni apel w murach naszej szkoły. Szóstoklasiści z humorem przypomnieli niektóre spośród wielu zdarzeń ze szkolnego życia. Wszystkim towarzyszyło ogromne wzruszenie. Również uczniowie klasy V w krótkim, ale ciepłym i pełnym wdzięczności słowie pożegnali swoich starszych kolegów.

Absolwentom życzymy wiele sukcesów w nowej szkole oraz w dalszym życiu. Powodzenia!

Festyn Rodzinny

19 czerwca 2015r. w naszej szkole dzieci wraz z rodzicami odchodzili swoje święta.
Festyn, jak co roku, miał charakter rodzinny. Miał sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu przez członków rodzin oraz integrację społeczności lokalnej. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z przedszkola oraz uczniów wszystkich klas. Było wiele atrakcji: konkurencje sportowe dla rodzin, malowanie twarzy, zabawy z animatorami, porady kosmetyczki, zjeżdżalnia i trampolina. Podczas festynu odbył się również konkurs na „najlepszego potwora rodzinnego”, do którego, przystąpiła rodzina państwa Delasów oraz rodzina państwa Łopacińskich. Pełne zaangażowanie i wspólna praca zaowocowały powstaniem dwóch potworów, które do dziś zdobią nasz szkolny korytarz. Na wszystkich przybyłych gości czekały pieczone kiełbaski, ciasto oraz pyszny tort.
Pomimo, że pogoda płatała nam figle to w murach szkoły i na boisku słychać było gwar, śmiech i dobrą zabawę.
Pani dyrektor oraz cała społeczność szkolna dziękują wszystkim rodzicom oraz sponsorom, którzy wspomogli organizację festynu.

20150619_160550 20150619_160813 20150619_161427 20150619_161819 20150619_162530 20150619_163238 20150619_163528 20150619_163813 20150619_164157

Wycieczka szkolna Gdańsk – Sopot – Szymbark

W dniach 1-2 czerwca 2015r. uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w wycieczce szkolnej do Gdańska – Sopotu i Szymbarku. 33 uczniów bardzo wcześnie rano wyruszyło spod szkoły, by całe dwa dni spędzić poza domem i szkołą. Po przybyciu na miejsce około godziny 12 rozpoczęło się zwiedzanie według wcześniej ustalonego harmonogramu. Pani przewodnik opowiadała bardzo ciekawie i interesująco. Wszyscy byliśmy zachwyceni miejscami, które zwiedzaliśmy ale największe zainteresowanie wzbudziło miejsce pamięci- Westerplatte. Po całodziennym zwiedzaniu udaliśmy się do miejsca zakwaterowania w Stegnie – spokojnej, pięknej okolicy, gdzie można naprawdę wypocząć. Wieczorem po kolacji udaliśmy się na wieczorny „romantyczny” spacer nad morze. Mieliśmy również ognisko i zaproszenie na dyskotekę, którą zorganizowali gimnazjaliści z innej szkoły wypoczywający również w tym miejscu. Późno a nawet bardzo późno zasnęliśmy w swoich pokojach pełni wrażeń i emocji. Następnego dnia rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie od pięknego Sopotu (molo, Grand Hotel, Krzywy Dom). Następnie przyjechaliśmy do skansenu w Szymbarku. Miejscowość ta znajduje się w jednym z najładniejszych turystycznych miejsc. Zwiedziliśmy tam Dom Sybiraka, zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, Dwór Stalina, obejrzeliśmy największy fortepian świata. Zdziwienie nasze osiągnęło jednak maksimum gdy weszliśmy do ” domu stojącego na głowie”. Naprawdę było co oglądać i podziwiać. Byliśmy wszyscy zafascynowani tym co pani przewodnik nam opowiadała. Wsiadając około godziny 16 do autokaru i udając się w drogę powrotną do domu byliśmy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi. Pogoda była piękna, humory wyśmienite i tylko wszyscy mówiliśmy to samo: szkoda, że ta wycieczka już się kończy, że to już koniec. Ale tak to już jest, że znów trzeba czekać cały rok na kolejną. Wycieczka była bardzo udana pod względem organizacyjnym, było bezpiecznie a humor dopisywał wszystkim. Nad bezpieczeństwem wszystkich dzieci czuwały panie nauczycielki: p. Joanna Biegasiewicz, p. Alicja Szymańska i p. Marta Dąbek.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES