„Bajki o zdrowiu”

30 kwietnia odbyła się premiera inscenizacji teatralnej dla najmłodszych na temat zdrowia w wykonaniu uczniów klasy siódmej. Do przedstawienia pt. „Bajki o zdrowiu” uczniowie przygotowywali się podczas zajęć kreatywnych, zgłębiając wiedzę na temat różnych rodzajów lalek teatralnych, gry aktorskiej, dekoracji.  Przedszkolaki obejrzały dwie bajki z udziałem uczniów „Czerwony Kapturek”, znaną historię o Czerwonym Kapturku uczniowie przedstawiali w sposób ciekawy i żartobliwy, przemycając treści o zdrowym odżywianiu oraz „Jaś i Małgosia” wplatając treści o higienie jamy ustnej i zdrowych zębach. Wszystko w ramach programów wspierających profilaktykę zdrowia w naszej szkole.

Mecz piłki nożnej – Poznań

28 kwietnia nasi uczniowie pod opieką nauczycieli pani Marty Chmielewskiej, Mileny Fakirmalowej i Alicji Szymańskiej uczestniczyli w meczu piłki nożnej Lech Poznań – Cracovia na stadionie w Poznaniu. Rola kibica okazała się bardzo ważna. Mecz zakończył się remisem 1:1. Uczniowie wrócili z bagażem pełnym niezapomnianych emocji.

Międzynarodowy Dzień Książki

Kwiecień, to miesiąc w którym książka ma swoje święto. Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Książki nasze Biedroneczki dowiedziały się jak powstaje książka i jaką drogę musi pokonać, by trafiła do rąk młodego czytelnika. Dzieci miały okazję do oglądania i zaprezentowania swoich ulubionych książek. Następnie dzieci zaprojektowały i wykonały wedle własnego pomysłu kolorowe zakładki. Głównym celem było promowanie książek i czytelnictwa, które jest źródłem wartości i wiedzy.

IX Integracyjny Festiwal Nauki

19 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu wzięli udział w IX Integracyjnym Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie przy patronacie honorowym Kuratorium Oświaty w Poznaniu.  Zespół projektowy w składzie: Kuba Tomaszewski, Janusz Szymański i Kamil Lewandowski zaprezentował projekt pt.: „Drukowanie przestrzenne – oblicza druku 3D”. Pasja i zaangażowanie uczniów przełożyła się na uznanie komisji konkursowej. Spośród 11 prezentacji podczas Festiwalu uczniowie zdobyli puchar i II miejsce. Opiekunkami projektu były pani Marta Chmielewska i Magdalena Ksionszczak.

„Antymina”

3 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w warsztatach z zakresu Programu Profilaktyki Uzależnień „Antymina”. Jego autorem i wykonawcą był raper „Kolah” właściwie Mirosław Kolczyk. Artysta i autor zaprezentował się w niecodziennej formie. Spotkanie przeplatane było bowiem utworami hip-hopowymi, które z pewnością dotarły w przystępny sposób do młodych odbiorców. „Kolah” szczerze opowiadał o swoich życiowych doświadczeniach. Przestrzegał przed zagrożeniami współczesności, możliwością dokonywania złych wyborów i ich konsekwencjami. Uczniowie po spotkaniu chętnie rozmawiali z…