Ty dajesz mi w życiu najpiękniejsze dni…….

To fragment wzruszającej piosenki dedykowanej naszym kochanym babciom i dziadkom.
21.01.2015r. uczniowie klas 0, II wraz ze swoimi paniami ( Anitą Maciejewską, Patrycją Krzyżak oraz Aleksandrą Pieczyńską) przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli goście mieli okazję podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, a uczniowie klasy II przedstawili bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Występy dzieci wywołały u dziadków ogromną radość oraz wzruszenie. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Po występach Pani Dyrektor Elżbieta Jarka złożyła przybyłym gościom serdeczne życzenia oraz zaprosiła na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Kolędnicy – wędrownicy

Hej kolęda, kolęda! Aniołowie grają, pastuszkowie śpiewają, więc i my przyłączyliśmy się do radosnego muzycznego orszaku podczas grudniowego „Spotkania z kulturą”. W czasie tego spotkania zostaliśmy zaczarowani tak dobrze znanym nutom najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, jednocześnie odkrywając ich historię…

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

„Przyroda w obiektywie”

DYPLOM dla Jakuba Dziurskiego za zajęcie I miejsca w konkursie fotograficznym pod hasłem „Przyroda w obiektywie” w kategorii tematycznej „Uroki jesieni” poziom szkoły podstawowej.
W roku 2014 Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Koninie zaprosił uczniów do udziału w konkursie fotograficznym „Przyroda w obiektywie – uroki jesieni”. Prace Jakuba Dziurskiego, ucznia klasy V Szkoły Podstawowej w Ostrowążu zostały nagrodzone dyplomem przez Komisję Konkursową. Zdjęcia przedstawiające piękno jesiennej pory roku zajęły I miejsce w kategorii szkół podstawowych. W konkursie brało udział 27 uczestników i 65 fotografii. Nagrody zostały wręczone 05 grudnia 2014r. podczas XXIII Sesji Ekologicznej w ZSE-U w Żychlinie.Gratulujemy.
Dyplom-1

Smacznie, zdrowo i sportowo

Promocja zdrowego odżywiania się, sportu, a także walka z uzależnieniami – to cele podsumowanego 19 grudnia w konińskim oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża konkursu plastycznego „Smacznie, zdrowo i sportowo”.
Wzięło w nim udział ponad pięciuset uczniów klas piątych i szóstych z 24 szkół podstawowych miasta i powiatu konin. Największe uznanie jury zyskały prace Jakuba Dziurskiego ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu.

_DSC5628 _DSC5635(1) _DSC5629