Jesienny koncert

Listopad to wyjątkowy czas pięknej „złotej polskiej jesieni”, który był inspiracją do zorganizowania w klasach młodszych w naszej szkole Koncertu jesiennego… pomysłem zainspirowały się p. P. Krzyżak oraz p. K. Jarmuż – Mazurek. Wszystkie klasy zaprezentowały wybrane piosenki, pod czujnym okiem wychowawców oraz przygotowały tematyczne stroje i dekoracje.

Wycieczka szkolna w ramach programu ,,Poznaj Polskę’’

24 listopada 2022r. 30 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: p. M. Dąbek, K. Jarmuż – Mazurek oraz p. E. Wiśny, uczestniczyło  w wycieczce do Poznania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę’’. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej, która powstała w 1911 roku na terenie ówczesnego Ogrodu Botanicznego. Kolejnym miejscem z listy punktów edukacyjnych było Muzeum Instrumentów Muzycznych, które jest jedyną tego typu placówką w Polsce i jedną z nielicznych w Europie. W Poznańskiem Muzeum działa jedyna w kraju Pracownia…

W podróży po Europie…

22 listopada odbyło się podsumowanie wspólnego projektu „W podróży po Europie…”, uczniowie klas VII-VIII pod opieką p. B Zalewskiej – Radziejewskiej przygotowali montaż słowno – muzyczny. Każda z klas IV – VIII po wylosowaniu jednego z kraju państw europejskich miała za zadaniu udekorować odpowiednio drzwi klasowe, uwzględniając najważniejsze informacje o danym państwie.

„Nadzieja umiera ostatnia” Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.  W bieżącym roku obchodzimy 104. rocznicę odzyskania niepodległości.  Aby uczcić to święto uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowążu pod kierunkiem p. A. Szymańskiej i p. M. Ksionszczak. wystąpili w przedstawieniu pt: „Nadzieja umiera ostatnia”. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, lokalna społeczność.