Dzień ze Świętymi

Przed zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych pani Beata Dziurska zorganizowała „Dzień ze Świętymi”. Tego dnia uczniowie mogli się przebrać za wybraną postać świętego i opowiedzieć krótko o nim. Spośród wszystkich nagrodę otrzymała klasa druga, w postaci Immunitetu zwalniającego z odpowiedzi i kartkówek w wybranym dniu. Natomiast w kategorii klas 4 – 8 Immunitet otrzymał uczeń klasy siódmej Maciej Operacz.

Code Week 2021

Code Week to Europejski Tydzień Kodowania Kolejna przygoda z nauką programowania w naszej szkole odbyła się w październiku. Podczas inicjatywy Code Week 2021 uczniowie programowali, kodowali. Podczas zajęć w klasach  4 – 8 wykorzystaliśmy funkcje robota Mind i plansze edukacyjne oraz aplikacje, w której uczniowie rysowali różne figury, wyznaczali polecenia. W ramach edukacji muzycznej uczniowie grali na bum bum rurkach, planszy pianina, odczytując kody. Korzystali z aplikacji Godziny kodowania, klocków lego. Najmłodsza grupa Maluszków również chętnie poznała tajniki kodowania. W czasie zajęć odszukiwali wyznaczonej trasy,…

Ślubowanie klasy pierwszej

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej odbyła się 28 października. W uroczystości brali udział dyrektor szkoły pani Elżbieta Jarka, przedstawiciele Rady Rodziców, społeczność uczniowska. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczennice klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni pani Karoliny Jarmuż – Mazurek uroczyście ślubowały. Po złożenia ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ramion dzieci ołówkiem.  Nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Serdecznie witamy i życzymy samych sukcesów!

Dzień Edukacji Narodowej 2021

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu uczniów klas 1-3 oraz klas 4-8. Wiele pięknych życzeń ze strony uczniów, rodziców. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Beaty Dziurskiej przekazali słodką niespodziankę na ręce pani dyrektor Elżbiety Jarka. W uroczystości uczestniczyli także emerytowani nauczyciele, przewodząca Rady Rodziców pani Alicja Operacz. Nad organizacją DEN czuwała pani Aleksandra Pieczyńska i Edyta Wiśna.

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa jest obchodzony 10 października. To okazja do przekazania uczniom wiedzy dotyczącej niezwykłej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie, zapoznania z ich gatunkami oraz nazwami, a także do wielu aktywności plastycznych i nie tylko. Działania z okazji Dnia Drzewa w naszej szkole uczniowie wykonali kilka działań z tej okazji podczas lekcji, a finalnie zasadzili drzewo buk – zwyczajny w szkolnym ogródku. Wspólną inicjatywę zorganizowały pani Edyta Wiśna i Ewa Pucek.

Dzień Uśmiechu

4 października uczniowie klas I – III obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „Smiles face”, stworzonej w 1963 roku. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. Jak co roku podczas obchodów Dnia Uśmiechu było bardzo wyjątkowo… Uczniowie w czasie zajęć tworzyli prace plastyczne, tańczyli, śpiewali i rozdawali wszystkim uśmiechy. Organizatorką Dnia Uśmiechu była pani Anita Maciejewska.