Ślubowanie Pierwszaków

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z Wychowawcą i Rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, nauczycielami i rodzicami, koleżankami i kolegami oraz zaproszonymi gośćmi. 24 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Egzamin klasy pierwszej z wychowawczynią panią Teresą Czerniejewską zdany celująco.

Ahoj, Flisacy

Chlup! Na Wiśle fala, Hen, hen rzeką z dala Płynie flisak z ziemi górala 18 października podczas Spotkania z kulturą, uczniowie uczyli się pieśni i melodii flisackich. Z okazji ustanowienia roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły mieliśmy okazję odbyć muzyczną podróż przez całą Polskę brzegiem naszej największej rzeki – od szczytów Tatr, aż po Bałtyk.

Milion białych róż…

13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyli zaproszeni gości, pani dyrektor wręczyła nagrody i podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracę. Uczniowie z klas 0-III zaprezentowali część artystyczną w rytmie pięknego walca… nie zabrakło dobrego humoru w wykonaniu uczniów klasy VII.

Wyjazd na spektakl teatralny

11 października 2017 r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Chłopcy z Placu Broni” w Konińskim Domu Kultury. Sztukę przedstawili aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa. Nieodłącznym elementem wycieczki był również pobyt uczniów w KFC w drodze powrotnej. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły. Organizatorem wyjazdu była p. Aleksandra Wardęcka.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 r. już po raz drugi obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od samego rana przygotowane były specjalnie stoliki ekspertów, których zadaniem było sprawdzanie umiejętności tabliczki mnożenia w myśl hasła „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie losowali zadania, na które odpowiadali bezbłędnie. Każdy uczeń, który przed komisją zdał poprawnie egzamin z tabliczki mnożenia otrzymał odznakę „Ekspert tabliczki mnożenia”. VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia podsumował apel, w którym uczniowie kl. VII przedstawili scenkę kabaretową pt. „Odrabianie lekcji”. Następnie odbył się…