Spotkanie z kulturą

„W starym kinie” to tytuł kolejnego spotkania z kulturą przygotowanego przez Artystyczny Kogel Mogel.
Środowe spotkanie oparte było na projekcji niemej animacji w towarzystwie muzyki tworzonej na żywo do wyświetlonego obrazu. Dzięki temu spotkaniu uczniowie obejrzeli dwa filmy Walta Disneya o przygodach trzech kotków i kota Figaro oraz dowiedzieli się na czym polega praca tapera.
Już czekamy z wielką niecierpliwością na kolejne spotkanie.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dyskoteka andrzejkowa

Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw, dlatego we wtorek dwudziestego czwartego listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 0-VI.
Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Beatą Dziurską, który przygotował dla uczniów naszej szkoły wiele atrakcji.
Był kącik wróżb, gdzie uczennice starszych klas przepowiadały przyszłość i wróżyły z liczb. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku, bez którego andrzejki byłyby nieudane. Interpretacje woskowych figur były przeróżne i dostarczyły wszystkim wiele radości i śmiechu.

Oprócz tańców i wróżb były również konkursy, które cieszyły się ogromną popularnością a ich uczestnikom dostarczały wielu skrajnych emocji.

_DSC8117 _DSC8080 _DSC8093
_DSC8112 _DSC8098 _DSC8087

Czytaj więcej…

Światowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 19 listopada 2015 r. w rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka w naszej szkole odbyła się debata na temat: „ Czy znasz swoje prawa”?
W debacie wzięli udział przedstawiciele klas I-VI pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani pedagog i pani dyrektor. Uczniowie bardzo chętnie wypowiadali się na temat, często zadawali bardzo ciekawe pytania dotyczące swych praw.
Podsumowaniem debaty było wypracowanie wspólnych wniosków.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

„ Mieszkańcy spod Jedenastki”

Dnia 13. 11. 2015 roku klasa VI wraz z wychowawcą zaprosiła dzieci z oddziału przedszkolnego na lekcję edukacyjną związaną ze świętem Niepodległości. Na początku uczniowie obejrzeli film animowany pod tytułem „Mieszkańcy spod Jedenastki”, który został przygotowany przez Dział Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Następnie pod kierunkiem p. Alicji Szymańskiej zarówno zerówkowicze jak i uczniowie klasy VI rozwiązywali zadania na tablicy interaktywnej. Rozwiązywanie zadań do filmu pomogło zrozumieć podstawowe zagadnienia z zakresu wychowania patriotycznego i historii Polski. Wspólna lekcja najmłodszych i najstarszych uczniów naszej szkoły sprawiła wszystkim wiele radości, dlatego z niecierpliwością czekamy na następną…

SAMSUNG CAMERA PICTURES

„Niepodległość- trudne słowo”

W czwartek 12 listopada 2015 r. uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem nauczyciela historii wierszem i piosenką przypomnieli wydarzenia z 1918 roku. To bardzo ważne święto dla nas Polaków. Święto odzyskania przez Polskę po 123-latach niepodległości. Wiersze patriotyczne i pieśni „Niepodległość – trudne słowo”, „Rota”, „Boże, coś Polskę” i „Legiony” wykonane przez uczniów wprawiły nas w nastrój powagi, zadumy a jednocześnie wielkiej radości z odzyskanej wolności.
Uczniowie w galowych strojach ozdobionych pięknymi biało- czerwonymi kotylionami, wykonanymi przez p. Patrycję Wapniarską wraz z córką Kingą prezentowały się bardzo wyjątkowo. Barwy biel i czerwień były przewodnim kolorem tej pięknej uroczystości.
Na zakończenie części artystycznej nauczycielka historii p. Alicja Szymańska przybliżyła najmłodszym uczniom naszej szkoły symbole narodowe w filmie pt. „Polak mały” i „Jestem Polakiem”.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Śniadanie daje moc!

6 listopada uczniowie klas 0-VI wzięli udział w akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

Najważniejsze cele programu to:
1.Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;
2.Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;
3.Edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Z przyniesionych produktów wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali śniadanie. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców na najzdrowszą kanapkę.

Są to uczniowie:
Kl. 0 – Jakub Kurzawa
Kl. 1 – Filip Kurzawa
Kl. 2 – Klaudia Sosnowska
Kl. 3 – Helena Dąbek
Kl. 4 – Kinga Roszak
Kl. 5 – Jagoda Kołakowska
Kl. 6 – Nikola Goińska

Akcja ta cieszy się w naszej szkole dużą popularnością, wszyscy chętnie wykonują przepiękne i kolorowe kanapki, które zadziwiają pomysłowością i oryginalnością.

_DSC7976 _DSC8003 _DSC8010
_DSC8015 _DSC8013 _DSC8018 _DSC8046

Dzień ze Świętymi

30. 10. 2015 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „Dzień ze Świętymi”. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły przebrani w stroje swoich ulubionych świętych. Wśród nich dostrzec można było św. Marię, św. Piotra, św. Józefa, św. Mikołaja, licznych aniołów i wiele, wiele innych postaci…

Dzień ze Świętymi, nazywany też „Holy Win”, czyli triumf świętości, organizowany jest w całej Polsce przez środowiska katolickie od kilku lat. Mają być alternatywą dla coraz popularniejszego Halloween, podczas którego dzieci w przebraniach – często potworów i diabłów – pukają do drzwi i proszą o cukierki. Jeśli prośby się nie spełni, domowników może czekać niegroźny psikus. Zwyczaj ten przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Podsumowaniem dnia ze Świętymi było wspólne wykonanie piosenki „Święty uśmiechnięty” oraz wyłonienie zwycięzców, którzy przygotowali najlepszy strój i prezentację swojego świętego.

Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce: Marek Jagielski,
2 miejsce: Martyna Sztuba, Nikola Goińska,
3 miejsce: Franciszek Woźniak,
Wyróżnienie: Adrian Ciesielski, Maja Tomaszewska, Bartosz Bocian, Marcel Szabelski, Małgorzata Łopacińska, Jagoda Kołakowska.

Wspólne świętowanie było okazją do przybliżenia sylwetek świętych oraz podkreślenia radosnego charakteru Uroczystości Wszystkich Świętych. Jest to propagowanie Święta Świętych – Balu Świętych.

_DSC7823 _DSC7830 _DSC7833 _DSC7835
_DSC7839 _DSC7852 _DSC7859 _DSC7863

Szkolenie 2. 11. 2015.

Bez względu na to, czy ma się 4 czy 40 lat, trudno oprzeć się przyjemności układania klocków Lego. To zapewne jeden z powodów, dla którego nauczyciele uczący w naszej szkole uczestniczyli w szkoleniu „ wykorzystanie zestawów LEGO®Education w pracy z dziećmi”. Innowacyjny i wyjątkowy program LEGO More To Math to połączenie zabawy z rozwijaniem umiejętności matematycznych.
Praktyczny charakter szkolenia pozwolił jego uczestnikom wcielić się w rolę uczniów i poznać zasady pracy z klockami Lego.
Po ukończonym kursie nasza szkoła otrzyma 15 zestawów klocków, które wykorzystywane będą na lekcjach matematyki, aby jej nauka stała się łatwiejsza i przyjemniejsza.
Środki na szkolenie pozyskane zostały z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w ramach kształcenia rozwoju kompetencji matematycznych nauczycieli.

CAM00729 CAM00726 CAM00734
CAM00725 CAM00731