Żywa lekcja historii

25 września 2017r. przenieśliśmy się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia pierwszych królów elekcyjnych. Goście opowiedzieli o stanie szlacheckim, jego zwyczajach i problemach. Podczas prezentacji siły polskiej husarii w powietrzu świstały szable, a ochotnicy zmagali się z ciężarem zbroi rycerskiej. Nie obyło się również bez pojedynku oraz huku wystrzałów z najprawdziwszego muszkietu. Na koniec najuważniejsi uczestnicy „żywej lekcji” otrzymali najprawdziwsze monety z tamtego okresu, wykonane przez prowadzącego w obecności zebranych. „Żywą lekcję historii” zorganizowała pani Alicja Szymańska.

Oceanarium

22 września 2017r. uczniowie odbyli fascynującą podróż w głąb oceanu. Było to możliwe dzięki wizycie Mobilnego Oceanarium. Zanim jednak zanurkowaliśmy w oceanie wszyscy mogli wysłuchać pogadanki na temat darów oceanu. Uczniowie przebywali w specjalnej kopule, gdzie odbywała się projekcja 3D i mieli wrażenie jakby pływali w oceanie pośród rafy koralowej i jej barwnych mieszkańców. To była niezapomniana podmorska podróż.

Magia i Muzyka

Jaki to świat, co to za kraina? Niby jest a jednak jej nie ma… Czy to magia, czy złudzeń dziedzina? Nowy rok szkolny 2017/2018 ze Spotkaniami z kulturą rozpoczęty… 20 września odbyło się pierwsze spotkanie z połączenia dwóch wielkich sztuk – Magii i Muzyki. Była to uczta dla oka i dla ucha. Iluzja i dźwięki odegrały spektakl o jakim naszym uczniom się nie śniło…

V Rajd rowerowy

15 września 2017r. wyruszyliśmy na V Rajd rowerowy, którego organizatorem jak co roku była pani Alicja Szymańska. Tym razem pokonaliśmy ok 30km a punktem docelowym był Budzisław Kościelny. Uczniowie klas V – VII mogli zwiedzić piękny zabytkowy Wiatrak „Szczepan” oraz chatę Młynarza. Dzięki uprzejmości i wspaniałej gościnie gospodarzy, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o młynarstwie i tradycji wsi polskiej. Dodatkową atrakcją była możliwość zapoznania się z wikliniarstwem, za sprawą odbywających się równocześnie warsztatów wikliniarskich.

Dzień Kropki w naszej szkole

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole również…

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017r. po wakacyjnej przerwie w szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek. Tego dnia uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Obecni byli oczywiście uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Na początku Pani dyrektor poinformowała o zmianach w naszej szkole związanych z wprowadzeniem reformy, nastepnie wręczyła awans na stopień nauczyciela kontraktowego pani Aleksandrze Wardęckiej oraz pani Milenie Fakirmalowej.
Po części oficjanej nie zabrakło krótkiej cześci artystycznej. Uczniowie udali się do przydzielonych sal, gdzie wychowawcy zapoznali uczniów z planem zajęć.

Życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2017/2018


SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES