Konkurs „Mój różaniec” rozstrzygnięty!

W celu zaangażowania jak najliczniejszej rzeszy dzieci i jeszcze głębszego przeżywania modlitwy różańcowej w kościele, a także w domach rodzinnych, zorganizowany został konkurs na wykonanie różańca pod hasłem „Mój różaniec”
Celem konkursu było zachęcenie do rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej
i wspólnotowej oraz rozwój talentów, budzenie aktywności twórczej i pomysłowości u dzieci oraz integracja wspólnoty katechetycznej i rodzinnej. Różańce zostały wykonane najróżniejszymi metodami (np. ze śrubek, wyszywane, rzeźbione z drewna, masy solnej, kasztanów, orzechów, fasolek, makaronu, koralików oraz wiele innych).
Prace zostały również zaprezentowane w kościele parafialnym w Ostrowążu.

Zwyciężyli:
1 miejsce: Marcel Szabelski z klasy I,
2 miejsce: Mateusz Goiński z klasy III, Filip Flejszman z klasy I,
3 miejsce: Zuzanna Gołdyn z klasy I.
Wyróżnienia: Maciej Operacz (kl. I), Jeremi Hmielewski (kl. I), Bartosz Bocian (kl. I), Antoni Włodarczyk (kl. I), Alicja Bocian (kl. III).

Inicjatorem konkursu była katechetka p. Beata Dziurska.

_DSC7821 _DSC8059

Ślubowanie pierwszoklasistów

„Uroczyście ślubujemy! Za trud i pracę dziękujemy!””
To hasło towarzyszyło wszystkim zebranym na uroczystości ślubowania pierwszoklasistów dnia 23. 10. 2015r.
Przepiękna, kolorowa dekoracja, jesienne akcenty, to wszystko praca rodziców pierwszoklasistów, którzy bardzo zaangażowali się w święto swoich pociech.
Na początku dziesiątka pierwszoklasistów założyła ślubowanie na sztandar szkoły, później były piosenki i wierszyki w wykonaniu bohaterów uroczystości.
Później nastąpiło uroczyste pasowanie przez panią dyrektor Elżbietę Jarka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu.
Rada Rodziców wręczyła wszystkim ślubującym upominki a sołtys Ostrowąża p. Wojciech Chmielewski obdarował wszystkich słodkościami.
Zebrani rodzice, zaproszeni goście i cała społeczność szkolna nagrodziła brawami występy uczniów.
Na koniec rodzice przygotowali również słodki poczęstunek by dzień ten najmłodsi uczniowie zapamiętali jak najdłużej.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

W czwartek 15 października 2015 r. o godzinie 13:00 w naszej szkole uczniowie
kl. II i III oraz przedszkolaki i zerówkowicze wystąpili z bardzo pięknym przedstawieniem dedykowanym wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji ich święta.
Na początku uroczystości Pani Dyrektor Elżbieta Jarka złożyła wszystkim zebranym nauczycielom, nauczycielom emerytom i pracownikom obsługi, słowa podziękowania, uznania i życzenia dalszej pasji w wykonywaniu pracy nauczyciela.
Szczególnie wyróżniającym się nauczycielom w minionym roku szkolnym wręczyła nagrody. Również sołtys Ostrowąża Pan Wojciech Chmielewski złożył życzenia i wręczył kwiaty na ręce pani dyrektor.
Były wierszyki, piosenki oraz „Samba dla pani”, którą brawurowo wykonały przedszkolaki. Wszystkich zebranych wzruszyła również przepiękna piosenka pt. „Laleczka
z saskiej porcelany”.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego jak i przedstawiciele Rady Rodziców
z Panią przewodniczącą Justyną Sztubą wręczyli wszystkim nauczycielom kwiaty,
a najmłodsi artyści na koniec poczęstowali pięknym jabłuszkiem z dołączonymi życzeniami od wszystkich uczniów.
Po części artystycznej Rada Rodziców zaprosiła wszystkich nauczycieli i gości
na słodki poczęstunek.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

II Wielopokoleniowy Rajd Rowerowy

9 października 2015 r. odbył się drugi w historii naszej szkoły Wielopokoleniowy Rajd Rowerowy. Uczestnikami rajdu byli uczniowie klasy V i VI, nauczyciele oraz rodzice.
Celem rajdu było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego, obserwacja otaczającej przyrody oraz poszerzanie nowych szlaków rowerowych.
W to wietrzne przedpołudnie miłośnicy dwóch kółek ruszyli w trasę z Ostrowąża przez Izabelin, Sławoszewek aż do Kleczewa.
Po dotarciu na miejsce rowerzyści mieli czas na wspólną zabawę oraz spożycie posiłku.
Po krótkim odpoczynku uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły.
Organizatorem rajdu była pani Alicja Szymańska.

20151009_115759-1 20151009_113623 20151009_12295020151009_114944 20151009_122054 20151009_113934 20151009_122302