Międzyszkolny konkurs matematyczny

28 maja w Licheniu Starym odbył się Międzyszkolny konkurs matematyczny „Pytanko – zadanko”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV – VII pod opieką pani Aleksandry Wardęckiej. Kubaszewski Piotr; Bocian Alicja; Sztuba Katarzyna; Pucek Jakub; Damian Wiśniewski Nagrodzeni: Alicja Bocian, Damian Wiśniewski i Jakub Pucek Gratulujemy!

Wycieczka klasy I do Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie

25 maja 2018r. uczniowie klasy I wraz ze swą wychowawczynią Teresą Czerniejewską wyjechali na wycieczkę do Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą Urzędu Gminy. Uczniowie spotkali się z panem Burmistrzem Mariuszem Zaborowskim, który opowiedział im o swojej pracy. Wielką atrakcją był przejazd oszkloną windą. Potem dzieci malowały ilustracje przedstawiające pracę urzędu. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem „Pawełek” po Jeziorze Ślesińskim.

Dzień otwartych koszar w Powidzu

18 maja uczniowie klas IV – VII pod opieką pani A. Szymańskiej, A. Wardęckiej i M. Ksionszczak wyruszyli do Powidza na Dzień Otwartych Koszar i obchody świąt 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego i 33. Bazy Lotnictwa Transportowego. O godzinie 10:30 nastąpiło otwarcie bram jednostki. Następnie wzięliśmy udział w pokazie sprzętu i wyposażenia służb mundurowych, wystawie samolotów i śmigłowców. Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji świąt Dowództwa oraz pokazie statków powietrznych. Pozostały niezapomniane wrażenia.

Spotkanie z kulturą „Co w ufo gra?”

Dźwięk ma tak baśniowy kształt dość nietypowy jaki to instrument nowy? Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać najmłodszy instrument świata. Hipnotyzujący koncert dźwięków niczym z baśni odbył się na naszym szkolnym korytarzu za sprawą instrumentu Hang drum. Wyglądem instrument ten przypomina UFO, ale jego przodkami nie są marsjańskie latające spodki, tylko etniczne instrumenty z egzotycznej Polinezji.

Dobra zabawa to podstawa – wyjazd przedszkolaków do Ślesina

15 maja, we wtorek, dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się do Dobrej Kawy i Zabawy w Ślesinie. Dla niektórych przedszkolaków to była pierwsza wizyta w sali zabaw. Wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz nowymi przeżyciami. Celem wycieczki było stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu, integracja dzieci w różnym wieku, doświadczenie sensoryczne oraz rozwijanie dużej i małej motoryki. Dwie godziny w sali zabaw, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca aktywności minęły bardzo szybko. Po wyjściu podczas oczekiwania na autokar, dzieci odwiedziły pobliski sklep zoologiczny,…

Zabawy z programowania – spotkanie w Ślesinie

W ramach programu „Aktywna tablica” 10 maja odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki przy Zespole Szkolo – Przedszkolnym w Ślesinie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV ze szkoły w Ślesinie i Licheniu Starym. Naszą szkolę reprezentowali: Martyna Kurzawa, Wiktor Strychowski oraz Edyta Wiśniewska. Podczas tych zajęć 3 – osobowe drużyny pracowały w programie Baltie. Uczniowie w trybie Budowanie tworzyli własne sceny, w trybie Czarowanie wydawali polecenia czarodziejowi Baltie, a w trybie programowanie tworzyli prosty program komputerowy. Było to kolejne spotkanie rozwijające…

,,Czyste powietrze wokół nas” – program edukacyjny przedszkolaków

W ciągu całego roku szkolnego w Oddziale Przedszkolnym realizowany był program edukacji antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas”. Nasi najmłodsi na zajęciach warsztatowych poznali dinozaura Dinka i jego przygody. Zaangażowali wszystkie zmysły i podjęli różne formy aktywności dzięki metodom aktywizującym; – umożliwiającym wchodzenie w rolę ( zabawa w pociąg, zabawa w kwiatki, ćwiczenia oddechowe, nauka piosenki o Dinku ); – kształtującym umiejętności wyszukiwania informacji, analizowania i rozwiązywania problemów ( rozpoznawania źródeł i przyczyn dymu, ,,burza mózgu” ); – kształtującym umiejętność właściwego rozumienia i interpretacji terminów symboli…

227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz szkolnych uroczystości wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którego celem jest rozwijanie zainteresowań historią Ojczyzny oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych. 27 kwietnia dla społeczności szkolnej apel przygotowali uczniowie klasy V i VI wraz z panią Alicją Szymańską, część muzyczną opracowała pani Magdalena Ksionszczak.