” La Fiesta Mexicana”

17 lutego 2016 roku jak co miesiąc zawitał do nas zespół, który opowiada tańcem, muzyką i śpiewem ciekawe historie pt.” La Fiesta Mexicana”
Tym razem były to meksykańskie rytmy, melodie i nie tylko. Prezentacja meksykańskich kapeluszy i ich piękna historia spodobała się wszystkim. Śpiew, nauka słów i porywające rytmy wprowadziły wszystkich w „szampański” nastrój.
Szkoda, że na następny występ trzeba czekać znów miesiąc.

S S S
S S S

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

11 lutego w naszym przedszkolu, jak co roku, gościliśmy wyjątkowych gości: nasze kochane babcie i dziadków. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest tradycją wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przeze wszystkim dla babć i dziadków. Na wstępie pani dyrektor Elżbieta Jarka życzyła przybyłym gościom dużo zdrowia i zadowolenia z wnuków. Kolejnym punktem programu był występ przedszkolaków, które pięknie recytowały wiersze oraz radośnie śpiewały piosenki. Na twarzy nie jednej babci widać było radość i wzruszenie.
Na zakończenie dzieci wręczyły drobne upominki, a goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowały mamy naszych przedszkolaków.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli zadowoleni ze swoich wnuków.

_DSC9384 IMG_6214
IMG_6220 IMG_6222 IMG_62

Więcej zdjęć w galerii…

Z wizytą w Olimpie

Dnia 10 lutego 2016 roku do oddziału przedszkolnego zapukali „bogowie olimpijscy”.
Tak, to właśnie uczniowie klasy V przygotowali inscenizację mitu pt. „ Demeter i Kora”. Wszyscy prezentowali się dostojnie, jak na bogów przystało.
Przedszkolaczki słuchali i byli zachwyceni ich rekwizytami.
Była też krótka pogadanka po przedstawieniu, która wyjaśniła wszystkim że, mit ten wyjaśnia skąd się wzięły pory roku. To bardzo ciekawa forma zajęć, która metodą dramy opowiada o mitycznych czasach.

CAM00957 CAM00959 CAM00961

Cyrk

Dnia 5 lutego 2016 roku do naszej szkoły przyjechał cyrk.
Jak to bywa w cyrku- było od pierwszej sceny do ostatniej bardzo dużo śmiechu. Niekończące się salwy śmiechu, przezabawny klaun, tancerka, wielkie i magiczne sztuczki wszystkich zebranych wprawiły w osłupienie.
Największą jednak niespodzianka była na koniec występu. Przepiękna dziewczyna i syczący wąż, który opasał jej ciało. To dopiero emocje! Wszyscy „syczeli” z zachwytu i strachu…

S S S S
S S S S S

XII Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny

Dnia 5 stycznia 2016 roku w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej i wyłonienie laureatów w XII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym pod tytułem „Piotruś Pan”. Celem konkursu było przedstawienie różnorodnych ilustracji rozwijających mowę, wzbogacających słownik i stymulujących prawidłową artykulację różnych głosek.
Do konkursu przystąpili następujący uczniowie z naszej szkoły:
– Bartosz Gołdyn,
– Maciej Dąbek,
– Janusz Szymański,
– Aleksandra Dąbek,
– Zuzanna Gołdyn,
– Filip Flejszman.
Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, które wręczyła p. Marta Dąbek – opiekun konkursu.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES