XI Turniej Szachowy Ferie 2015

25 lutego w Szkole Podstawowej w Ostrowążu odbył się XI Turniej Szachowy Ferie 2015 w którym wzięło udział 40 szachistów. Uczestników Turnieju powitała pani dyrektor Elżbieta Jarka wraz z opiekunami panią Alicją Szymańską i Magdaleną Ksionszczak odpowiedzialnymi za współorganizowanie rozgrywek szachowych.
Turniej, jak co roku, rozgrywany był w trzech kategoriach: szkoły podstawowe klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne z podziałem chłopcy i dziewczyny osobno. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 min na zawodnika. Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, wręczane przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie Pana Michała Chmielewskiego.

_dsc7487 _dsc7340 _dsc7349 _dsc7389 _dsc7402
_dsc7356 _dsc7361

Dzień Bezpiecznego Internetu

images10 lutego 2015r nasza szkoła już po raz czwarty przystąpiła do inicjatywy DBI, czyli Dnia Bezpiecznego Internetu. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Hasło przewodnie wszystkich działań „Razem tworzymy lepszy Internet”, ma za zadanie uświadomić użytkowników Internetu, że każdy z nas jest w pewien sposób odpowiedzialny za to, co robi i jak korzysta z sieci. W naszej szkole w związku z DBI przeprowadzono ankietę wśród klas IV –VI. Na szkolnym korytarzu przedstawiono tablicę informacyjną dla dzieci i rodziców na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. W klasach 0 – III zorganizowano konkurs na rodzinną pracę plastyczną pt: „Nasz świat komputerowy”. Rozstrzygnięcie konkursu i podsumowanie szkolnej inicjatywy DBI 10 marca 2015r.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Warsztaty z Robotyki

Współczesny świat staje się coraz bardziej skomplikowany technologicznie, więc poszerzanie wiedzy na temat najnowszych technologii i robotów jest istotne. 2 lutego 2015r. uczniowie klasy VI wzięli udział w warsztatach naukowych z „Robotyki”. Poznali najnowsze technologie i funkcjonalność różnego typu robotów.

20150202_130339 20150202_134344

Słuchowisko

Spotkania z kulturą to nasz sposób na podróż muzyczną. Muzyka to dźwięk ale do śpiewu potrzebne są słowa. Podczas styczniowego Spotkania z kulturą aktorzy i muzycy zaprezentowali nam muzykę z narracją i opowiedzieli o interpretacji, aktorskiej piosence, czyli słowach w melodii sukience.

Spotkanie z kulturą Spotkanie z kulturą 5 Spotkanie z kulturą 1 Spotkanie z kulturą 2 Spotkanie z kulturą 3 Spotkanie z kulturą 4

23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11 stycznia 2015r. odbył się 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. W naszej szkole nie zabrakło chętnych szóstoklasistów, którzy przyłączyli się do tej akcji. Nasi dzieli i wytrwali wolontariusze to: Katarzyna Delas, Oliwia Goińska, Dominika Lewandowska, Sandra Nowak, Mateusz Prus, Agata Rogowska, Weronika Sowa i Dominika Szewczak.WOŚP