Święto Dziękczynienia

Dnia 28 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dziękczynienia. Uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne, stworzyli drzewo dziękczynienia, na którym każdy mógł podziękować za dobro i łaski, które go spotkały w mijającym roku. Uczniowie mogli również wziąć udział w konkursie plastycznym „Mój piękny indyk”. Uczennice z klasy VII zaprezentowały układ taneczny do piosenki „It’s Thanksgiving”, natomiast uczniowie klasy III wykonali piosenkę z tej okazji. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tych obchodach bardzo dziękujemy i gratulujemy. Święto Dziękczynienia połączono z Dniem Germanisty, w którym uczniowie klasy VII…

Spotkanie z przedstawicielem policji

28 listopada gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy policji. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem uwagi na odblaski oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant mł. asp. Mirosław Lewandowski w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz uświadomił również uczniów jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Na zakończenie uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole, było mięciutko i przyjemnie za sprawą pluszowych misiów. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas młodszych świętowały Dzień Pluszowego Misia. Dzień upłynął wesoło podczas różnych aktywności najmłodsi rysowali, śpiewali, tańczyli i brali udział w konkursie. Ten dzień przypominał dzieciom, że miś jest dobry na smutki i radości. Dzień Pluszowego Misia zorganizował pani Anita Maciejewska.

V Integracyjny Festiwal Nauki – I miejsce

22 listopada 2019r. odbył się V Integracyjny Festiwal Nauki w Koninie podczas którego znakomicie zaprezentowali się nasi uczniowie: Alicja Bocian, Mateusz Goiński, Klaudia Sosnowska oraz Katarzyna Sztuba, zdobywając I miejsce w projekcie „Misja Serc” – Kornelowscy Wolontariusze Misyjni. Uczniowie przygotowywali się pod opieką pani Beaty Dziurskiej. Gratulujemy.

Dzień Głośnego Czytania świętowały klasy I – III

15 listopada 2019r. nasi najmłodsi uczniowie wsłuchiwali się w przygody Gangu Słodziaków z książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Nie zabrakło głównych bohaterów – maskotek. W rolę lektorów wcielili się; pani Teresa Czerniejewska, pani Patrycja Krzyżak, pani Aleksandra Pieczyńska, pani Rachela Stranc oraz pan Rafał Sztuba. Pamiętajmy o tym, że czytanie na głos pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację, wzbogaca słownictwo oraz uczy samodzielnego myślenia.

„Róża Polska”

W ramach projektu „Róża Polska” 8 listopada 2019r. odbyło się przedstawienie w Sali OSP w Ostrowążu. Uczestniczyli w nim uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowążu z klas V-VIII. Przybyli na nie zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości. Dzieci przeniosły widzów do chaty w Bronowicach pod Krakowem, gdzie odbywało się wesele. Nie była to jednak inscenizacja „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, dzieła zbyt poważnego dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Ten narodowy dramat stał się tylko inspiracją. Przedstawienie zrealizowane zostało na podstawie scenariusza okolicznościowego na narodowe święto…

Śniadanie Daje Moc 2019

Jak co roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Tym razem kanapki przygotowywali uczniowie klas 0 – IV. Było pysznie, zdrowo i kolorowo, co można zobaczyć w naszej fotorelacji. Akcję zorganizowały pani Beata Dziurska oraz pani pedagog Ewa Pucek, pomocną dłonią była także pani Karolina Jestratjew.

#Szkoła do Hymnu

W tym roku szkolnym do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, swój udział w akcji zgłosiło łącznie 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Również nasza szkoła dołączyła do wspólnego śpiewania hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. Dyplom – Szkoła do hymnu