Wyjazd do kina

29 października uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Koninie na film pt.: „Legiony”. Była to lekcja historii o polskich żołnierzach podczas I wojny światowej, którzy tworzyli formację przyszłej armii. Film „Legiony” wywarł wśród uczniów wiele emocji. Organizatorem wyjazdu była pani Ilona Chojnacka.

English everywhere

Dnia 25 października, w naszej szkole odbyła się akcja „ENGLISH EVERYWHERE”, która miała na celu uświadomić uczniom szkoły, że język angielski jest żywy wśród nas. Na co dzień spotykamy wiele napisów, w tym języku, oglądamy filmy, słuchamy muzyki. Nie zawsze jednak zwracamy uwagę na te elementy. Uczniowie podczas tego projektu mogli sprawdzić się w English Quizach, stworzyli plakat myśli w języku angielskim, jak również mogli zaprezentować swoje ubrania z angielskimi napisami. Mamy nadzieję, że akcja ta zmotywowała naszych uczniów, aby uczyć się świadomie języka angielskiego…

Ślubowanie klasy pierwszej

24 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pani dyrektor Elżbieta Jarka pasowała na uczniów „szczęśliwszą siódemkę”. W pięknej scenografii uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje artystyczne talenty pod czujnym okiem wychowawczyni pani Aleksandry Pieczyńskiej. Pierwszoklasiści oraz ich rodzice usłyszeli mnóstwo ciepłych słów od zaproszonych gości a także upominki.

Spotkanie z kulturą „Indyjska muzyka klasyczna”

Czy muzyka klasyczna może brzmieć orientalnie? Z cyklu Spotkania z kulturą tym razem 22 października uczniowie mogli odpowiedzieć na to pytanie… Tak! Oto muzyka hindustani z Indii – miejsca, w którym wydarzyć się mogła naprawdę historia Księgi Dżungli. Uczniowie usłyszeli całe mnóstwo oryginalnych melodii wykonanych na instrumentach przywiezionych przez artystów wprost z Półwyspu Indyjskiego.

Code Week – Kornelowcy kodują i programują

W październiku szkoły w Europie i na świecie ogarnęła gorączka kodowania dzięki Europejskiemu Tygodniowi Kodowania. Code Week to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu również znalazła się na światowej mapie codeweek.eu. Podczas wydarzenia CodeWeek w naszej szkole w dniach od 7 do 18 października zostały przeprowadzone zajęcia, zabawy na temat programowania…

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole 15 października odbyło się uroczyste przedstawienie w wykonaniu uczniów klas I – III. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły. Życzenia złożyli także zaproszeni gości sołtys wsi Ostrowąż pani Ewelina Gołdyn oraz przewodnicząca Rady rodziców pani Justyna Sztuba. Występ artystyczny przygotowały: pani Teresa Czerniejewska, pani Patrycja Krzyżak oraz pani Aleksandra Pieczyńska. Serdecznie dziękujemy.

Nasi szachiści na medal!

10 października w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gminy Ślesin w Szachach. W Turnieju zagrało 54 zawodników reprezentujących szkoły podstawowe w Ślesinie, Licheniu, Wąsoszkach i Holendrach Szyszyńskich. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa w składzie: Uczniowie z klas I – III: Fabian Fekner, Adam Kropski, Michał Przybylski, Janusz Szymański, Łukasz Wiśniewski i Szymon Król jako przedszkolak. Uczniowie z klas IV – VI: Gabriel Maciejewski i Franciszek Woźniak Uczniowie z klas VII – VIII: Krzysztof Kurzawa, Kacper Nejman i Damian…

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

Po raz kolejny mnożyliśmy, dzieliliśmy, przeliczaliśmy, sprawdzając swoją znajomość tabliczki mnożenia podczas IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Wśród przeprowadzonych konkursów, „Królową skakanki” okazała się Aleksandra Dąbek uczennica klasy IV. Konkurs „Piłkarz Matematyk” wygrał uczeń klasy VI Patryk Położyński. Nagroda w konkurencji pomiędzy klasami IV – VIII na „Szkolnego Pogromce Łamigłówek” trafiła do klasy VIII. Gratulujemy! Akcję zorganizowała pani Marta Chmielewska.

Dzień Uśmiechu

4 października 2019r. przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Podczas tego dnia najmłodsi wykonywali prace plastyczne, każdy uczeń otrzymał od przedszkolaka wesołą buźkę. Na zakończenie nie zabrakło rozdawania uśmiechów wśród lokalnej społeczności podczas spaceru. Dzień Uśmiechu zorganizowała pani Anita Maciejewska.