Zabawa karnawałowa

23 stycznia jak przystało na prawdziwy bal, polonezem rozpoczęliśmy naszą zabawę karnawałową, czyli Choinkę. Jak co roku nie zabrakło prezentów od św. Mikołaja dla każdego ucznia oraz dobrej zabawy przy muzyce. Serdeczne podziękowania dla pani Alicji Szymańskiej za układ poloneza oraz przewodniczącej Rady Rodziców pani Justynie Sztubie za udaną zabawę.

Babciu, Dziadku… kochamy Was!

22 stycznia uczniowie klas 0-III uhonorowali swoje ukochane Babcie oraz wspaniałych Dziadków poprzez przygotowanie pięknej części artystycznej i poczęstunku. Obdarowali również swoich Gości własnoręcznie wykonanymi laurkami i upominkami. Dziękujemy za przybycie ! Życzymy dużo zdrowia oraz cudownych chwil spędzanych z wnukami.

Bezpieczne ferie zimowe 2020

Licząc na udane ferie zimowe o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, poinformował nas dzielnicowy pan policjant mł. asp. Mirosław Lewandowski. Przypomnijmy raz jeszcze: 1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne! Do jazdy na łyżwach nadają się wyłącznie sztuczne zbiorniki. 2. Nie zjeżdżaj na sankach (jeśli spadnie śnieg) w pobliżu dróg i zbiorników wodnych. 3. Nie przebiegaj przez ulicę, a po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze. 4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew. Spadający sopel może stanowić…

Święto Patrona

Każdego roku w styczniu obchodzimy Święto Patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji nasi uczniowie zostali dziś widzami przedstawienia teatralnego online pt.:”O dwóch takich, co ukradli księżyc” w ramach Internetowego Teatru TVP. Uczniowie wzięli udział w prezentacji poświęconej Kornelowi Makuszyńskiemu, przygotowaną przez uczniów pod opieką pani Racheli Stranc, nauczycielki języka polskiego, zmierzyli się z licznymi łamigłówkami dotyczącymi Patrona, a także przygotowali tematyczne gazetki.

Lekcja o starożytnych Grekach

7 stycznia 2020r. uczniowie klasy V odbyli niecodzienną lekcję języka polskiego. Dzieci przygotowały piękne kostiumy oraz prezentację wybranego boga greckiego. Oby wiedza, którą zdobyli o starożytnych Grekach pozostała na długo w ich pamięci. Lekcję języka polskiego poprowadziła pani Paulina Jaskulska.