Życzenia wielkanocne

wielkanocZ okazji świąt Wielkiej Nocy Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem składa Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom oraz wszystkim Uczniom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia! Dużo szczęścia, radości, spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy, wielu sukcesów i siły do dalszej pracy.

Ogólnopolska Akcja Ekologiczna ,,Oddaj zużyty telefon komórkowy, odbierz nowy aparat fotograficzny”

recyklingSamorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę zużytych telefonów komórkowych przeznaczonych do recyclingu.
Jednocześnie przypominany, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
W ten sposób także nasi uczniowie mogą pokazać, że są ECO, przyczynić się do działań na rzecz ochrony środowiska, a także powalczyć o cyfrowe aparaty fotograficzne dla naszej szkoły.
Zużyte telefony należy przynosić do opiekuna SU p. Joanny Biegasiewicz ( do 15 maja).
Dziękujemy!!!

„Wygraj sukces” konkurs piosenki

W sobotę 28 marca rozśpiewane uczennice naszej szkoły: Aleksandra Matela kl.V, Martyna Sztuba kl. V oraz Dominika Szewczak kl.VI, wczesnym rankiem wyruszyły do Miejskiego Domu Kultury w Słupcy, gdzie odbyły się eliminacje wstępne 20 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Dziewczyny pięknie zaśpiewały i zdobyły kolejne doświadczenie muzyczne.

a b c d e

Ruszyła nowa edycja (2015) projektu „Szkoła Współpracy”. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły.

Szkoła Współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy.
Nasza szkoła właśnie dostała się do programu Szkoły Współpracy. Warsztaty z tego projektu odbyły się 23 marca br. w hotelu Atut w Licheniu Starym. Szkołę reprezentowała pani dyrektor Elżbieta Jarka oraz pani Alicja Szymańska. W imieniu Rady Rodziców występowały Panie: Renata Żabierek- przewodnicząca Rady Rodziców, Justyna Sztuba oraz Emilia Nowak. Uczniów naszej Szkoły reprezentowały uczennice klasy V : Kornelia Bagrowska, Aleksandra Matela i Martyna Sztuba.
Podczas tych warsztatów poznaliśmy Szkołę, z którą będziemy współpracować, a mianowicie Szkołę Podstawową z Kawnic oraz jej reprezentantów z panią Dyrektor Haliną Warzychowską na czele. Poznaliśmy również panią trener opiekującą się naszymi Szkołami – panią Grażynę Główczyk.
Jednym z najważniejszych celów projektu „Szkoła Współpracy” jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji pracy placówki.
W ramach projektu szkoły i przedszkola otrzymają wsparcie w postaci warsztatów podnoszących kompetencje w zakresie podejmowania i podtrzymywania współpracy w szkole.
Uczestnikom projektu zapewniona zostanie także indywidualna opieka ekspertów, którzy pomogą w przeprowadzeniu debat i stworzeniu odpowiedniego dla każdej szkoły i przedszkola programu współpracy z uczniami i rodzicami.
Pierwszy warsztat (7h) pozwolił uczestnikom poznać:
• zasady udanej współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli,
• prawne aspekty współpracy
• dobre praktyki i przykłady satysfakcjonującej współpracy
• zasady prowadzenia debat.

Po pierwszym warsztacie zespoły szkolne i przedszkolne przeprowadzą w swoich placówkach debaty na temat oczekiwań dotyczących współpracy całej społeczności szkolnej.
W czasie drugiego warsztatu (7h) dzięki wspólnej pracy rodziców, uczniów i nauczycieli powstaną założenia indywidualnych, szytych na miarę placówki, szkolnych lub przedszkolnych programów współpracy.

Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne oraz zaświadczenia o udziale w projekcie.
Efektem udziału w projekcie i współpracy nauczycieli, uczniów, rodziców będzie opracowanie Programu Współpracy, który będzie użytecznym narzędziem do dalszego rozwijania współdziałania, po zakończeniu udziału szkoły w projekcie.

3 2 4 6 5 1

Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny”

logo kangurW dniu 19.03.2015 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny”.
W konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły w trzech kategoriach :
ŻACZEK – klasa II ( Marek Jagielski)
MALUCH – klasa III i IV ( Damian Wiśniewski, Szymon Klimczak, Julia Machyńska, Kinga Roszak, Aleksandra Hybiak )
BENJAMIN – klasa V i VI ( Bartosz Operacz, Martyna Sztuba, Sandra Nowak, Kacper Piekarski, Hubert Jaworski )
Każdy z uczestników otrzymał prezent „Układankę – magiczny wąż”
Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną udostępnione szkole za dwa miesiące.
Trzymamy kciuki….

Młodzież Zapobiega Pożarom

12 marca 2015r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Ślesinie odbyły się zawody gminne „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Sandra Nowak i Agata Rogowska uczennice klasy VI, które przygotowała nauczycielka historii pani Alicja Szymańska. Uczennice odniosły spory sukces. Sandra Nowak zajęła II miejsce natomiast Agata Rogowska IV. Uczestników powitał i poprowadził zawody pan Waldemar Kurzawa – Komendant Straży, absolwent naszej szkoły, oraz dyrektor Gimnazjum pan Paweł Donderowicz.

str1 str2 str3 20150312_114727

DBI 2015 podsumowanie inicjatywy

W ramach przeprowadzonej inicjatywy DBI 2015 rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny „Nasz świat komputerowy”. Adresatem konkursu byli uczniowie klas 0 – III naszej szkoły.
W dniu 10.03.2015r. Jury w składzie:
– Ewa Pucek – przewodnicząca
– Teresa Czerniejewska – członek
– Danuta Przygodzka- członek
Postanowiło przyznać następujące miejsca:
I miejsce – Natalia Jasińska klasa II
II miejsce – Aneta Maciejewska klasa III
III miejsce – Alicja Bocian klasa II

Wyróżnienia – Marek Jagielski – klasa II
Kinga Roszak – klasa III
W podsumowaniu przeprowadzonych ankiet w klasach IV – VI wysunięto następujące wnioski:
– Uczniowie aktywnie korzystają z zasobów Internetu;
– Uczniowie najczęściej używają Internetu w takich celach jak: gry on-line, przeglądanie i uczestnictwo w serwisach społecznościowych, szukanie informacji do szkoły, nauka;
– Rodzice w większości wiedzą z jakich stron i kiedy uczniowie korzystają z Internetu.

4dbi 3dbi 2dbi 1dbi

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 6 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski
klas I-VI. Dwudziestu uczniów zaprezentowało wiersze o różnej tematyce.
Komisja konkursowa w składzie:
1. Danuta Przygodzka
2. Magdalena Ksionszczak
3. Marta Dąbek
biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny nominowała do udziału w Eliminacjach Gminnych Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” w Ślesinie 6 uczniów.
Uczniowie nominowani:
1. Marek Jagielski – klasa II
2. Damian Wiśniewski – klasa III
3. Jagoda Kołakowska – klasa IV
4. Kornelia Bagrowska – klasa V
5. Martyna Sztuba – klasa V
6. Katarzyna Karolak – klasa VI
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy zaś uczniowie nominowani oprócz nominacji nagrodę książkową.

rec rec1 rec2